ایرنا/ رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: عامل کلاهبرداری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از یک شهروند مشهدی در حوزه رمزارز، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ جواد جهانشیری، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی اظهار کرد: با شکایت یکی از شهروندان مشهدی مبنی بر کلاهبرداری از وی در حوزه رمزارز، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی از طریق یکی از دوستان خود علاقه‌مند به سرمایه گذاری در حوزه رمزارز شده و در گام اول سه میلیارد ریال در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد، سپس با رویت کیف پول دیجیتالی و آشنایی با نحوه کار آن با گرفتن مشاوره مبلغ ۲۰ میلیارد ریال دیگر برای سرمایه گذاری در این بخش اختصاص داد اما در نهایت متوجه شد رمزارز معرفی شده در بازار ناشناخته و نامعتبر است.
رئیس پلیس فتا خراسان ‌رضوی گفت: با توجه به مستندات به دست آمده و بررسی کیف پول دیجیتالی شاکی مشخص شد رمزارزهای خریداری شده هیچگونه ارزشی نداشته و جعلی بوده است.
جهانشیری افزود: متهم اصلی شناسایی و با هماهنگی قضایی به پلیس فتا منتقل شد و پس از اعتراف برای تعیین تکلیف به دادسرای جرایم رایانه‌ای معرفی شد.
وی ادامه داد: ساده‌ترین راه برای کلاهبرداری، ایجاد و بازاریابی پروژه‌ جعلی برای فروش یک ارز دیجیتال بی‌ارزش به افراد ناآگاه است، بنابراین کاربران فضای سایبری فریب تبلیغات و لفاظی های برخی افراد سودجو را در این خصوص نخورند و قبل از دارابودن دانش و آگاهی لازم در حوزه رمزارز وارد این حوزه نشوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar