فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته با تداوم افزایش شمار مبتلایان به کرونا، ۱۱۲ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند تا شمار کل بیماران بستری از ۵۰۰ نفر عبور کند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته با تداوم افزایش شمار مبتلایان به کرونا، ۱۱۲ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
وی افزود: از ۱۱۲ بیمار بستری‌شده جدید، ۵۹ نفر از اردبیل، ۱۶ نفر از پارس‌آباد، ۱۱ نفر از مشگین‌شهر، ۷ نفر از گرمی، یک نفر از کوثر، ۴ نفر از نمین، ۳ نفر از بیله‌سوار و ۱۱ نفر از خلخال هستند.
شمار بیماران بستری به ۵۲۸ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۷۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۵۲۸ نفر رسید که نسبت به دیروز افزایش ۳۹ موردی داشته و از این تعداد ۷۵ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
اضافه شدن ۷ شهرستان به وضعیت قرمز
وی با اشاره به تغییر رنگ ۹ شهرستان استان اردبیل تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، نمین، مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، سرعین، بیله‌سوار، گرمی و اصلاندوز در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) و شهرستان‌های کوثر و نیر در وضعیت نارنجی(پرخطر) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش شمار مبتلایان و وجود ویروس کرونای انگلیسی در استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today