باشگاه خبرنگاران/ استاندار کرمان از فرمانداران خواست؛ به گونه‌اي برنامه ريزي کنند تا در روز‌هاي پاياني هفته، ورودي همه اماکن گردشگري در شهر‌هاي قرمز مسدود شود.

علي زيني وند، استاندار کرمان با تاکيد بر نظارت بر رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در ادارات، اظهار کرد: ميانگين رعايت دستورالعمل‌ها در استان خوب است که اين رعايت در مرکز استان بهتر و در برخي از شهرستان‌ها کمتر است؛ اما در مجموع بايد به گونه‌اي برنامه ريزي صورت گيرد که اين وضعيت بهبود يابد.
وي با اشاره به اينکه بيشترين درگيري بيماري در کشور و استان کرمان به دليل دورهمي‌ها و حضور در مراسم است، افزود: بايد ورودي مناطق ييلاقي از طريق فرمانداران مسدود شود، ضمن اينکه دادن افطاري و سحري در مراسم و به صورت تجمعي ممنوع است.
زيني وند با ابراز نگراني از شيوع ويروس جديد هندي تصريح کرد: چنانچه سختگيري‌ها تشديد شود، مي‌توان سرعت انتشار بيماري را کم کرد و راهي به جز اعمال محدوديت‌ها نداريم.
استاندار کرمان با اشاره به اينکه وضعيت بيماري در کشور هند خيلي وحشتناک و سيستم درماني اين کشور از هم پاشيده شده است، بيان کرد: فرمانداران بايد موارد نظارتي خود نسبت به اين بيماري را جدي بگيرند؛ زيرا آمدن موج هندي کرونا به کشور و استان قطعي است و بايد تلاش کنيم، بيمارستان‌ها و کادر درمان نفسي بکشند.
وي خطاب به فرمانداران سراسر استان با تأکيد بر اينکه بايد محکم کار را انجام دهيم و فرمانداران هم نبايد کوتاه بيايند، گفت: اصلا به فکر گشايش نباشيد و به مردم توضيح دهيد که داريم بين مرگ و زندگي، يکي را انتخاب مي‌کنيم.
مقام عالي دولت در استان کرمان با اشاره به اينکه تصميمات فرمانداران نبايد به سمت گشايش‌ها و عادي انگاري شرايط برود، اظهار کرد: حضور در بوستان‌ها و پارک‌ها ممنوع است و فرمانداران به گونه‌اي برنامه ريزي کنند که در روز‌هاي پاياني، ورودي همه اماکن گردشگري و مناطق ييلاقي در شهر‌هاي قرمز استان مسدود شود.
وي به شرايط اعلام شده در زمينه برگزاري مراسم شب‌هاي قدر اشاره کرد و افزود: مردم به لحاظ روحي به مراسم شب‌هاي قدر و دعا نياز دارند؛ اما بايد در اين شرايط تشويق مردم به انجام مراسم شب‌هاي قدر در خانه باشد.
استاندار کرمان با بيان اينکه رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در مکان‌هاي مذهبي خوب است و از اين حيث از دست اندرکاران و مردم در رعايت دستورالعمل‌ها قدرداني مي‌کنيم، تصريح کرد: فراخوان عمومي و اطلاعيه دادن براي برگزاري مراسم مذهبي ممنوع است و بايد با رعايت دستورالعمل‌هاي اعلام شده مراسم شب‌هاي قدر برگزار شود.
وي با اشاره به اينکه در شرايطي که مردم دارند جانشان را از دست مي‌دهند، حضور در پارک‌ها لازم نيست، بيان کرد: متاسفانه آمار فعلي بيماري به گونه‌اي است که در حال عبور پيک قبلي بيماري در استان هستيم و ظرفيت بيمارستان‌هاي رفسنجان و سيرجان لب به لب شده است که جاي نگراني دارد.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar