باشگاه خبرنگاران/ مديرکل زندان‌ هاي کهگيلويه و بويراحمد گفت: تسهيلات اشتغالزايي به ۴۸ زنداني آزاد شده جرائم غير عمد در استان پرداخت مي ‌شود.

منصور بيژني، مديرکل زندان‌ هاي کهگيلويه و بويراحمد از اعطاء تسهيلات خود اشتغالي به ۴۸ تن از زندانيان آزاد شده توسط مرکز خدمات اجتماعي و مراقبت بعد از خروج زندان ‌ها خبر داد.
وي با بيان اينکه ۹۰۰ ميليون تومان اعتبار براي وام اشتغالزايي زندانيان آزاد شده در نظر گرفته شده است گفت: پارسال هم ۳۳ تن اين تسهيلات را دريافت کردند.
مديرکل زندان‌ هاي کهگيلويه و بويراحمد ادامه داد: علاوه بر اين ۱۵ زنداني ديگر از طريق معرفي به کميته امداد امام خميني(ره) تسهيلات خود اشتغالي دريافت کردند.
بيژني گفت: تسهيلات خود اشتغالي در حوزه‌هاي دامداري، زنبور داري، مکانيک خودرو، تعمير وسايل خانگي به متقاضيان پرداخت مي‌شود.
وي افزود: پارسال سهميه اختصاص يافته به استان از طريق مرکز مراقبت ۹۰۰ ميليون تومان بوده که با تلاش‌ هاي انجام شده ۳۳ تن هم از صندوق کارآفريني اميد تسهيلات دريافت کردند.
بيژني ادامه داد: از آنجايي که معتقديم خيلي از ورودي ‌هاي زندان بر اثر بيکاري و نداشتن شغل پايدار است با اعطاء تسهيلات خود اشتغالي به زندانيان آزاد شده که واجدالشرايط دريافت وام باشند جرائم و ورودي به زندان کاهش مي‌يابد.

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today