تسنيم/ استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به وضعيت اقتصادي مردم گفت: بيمارستان‌هاي استان در تأمين منابع و هزينه‌ها با مشکل روبه‌رو هستند.

حسين کلانتري، استاندار کهگيلويه و بويراحمد اظهار کرد: کادر درمان استان در مدت شيوع ويروس کرونا زحمات زيادي متحمل شده‌اند و سند اين تلاش بي‌دريغ شهادت دکتر محمد زارعي در عرصه سلامت است.
وي افزود: دانشگاه علوم پزشکي استان کهگيلويه و بويراحمد نسبت به دانشگاه‌هاي قديمي ساير شهرها کمبودهاي زيادي دارد، اما با توجه به نوپا بودن در عملکردها موفق بوده و نيازمند حمايت‌هاي ويژه است.
نماينده عالي دولت در استان کهگيلويه و بويراحمد ادامه داد: کشور چهار پيک کرونا را پشت سر گذاشته و استان با تمام کمبودها و ضعف زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني دو پيک را تجربه کرده و اين نتيجه تلاش‌هاي شبانه‌روزي نهادها و دستگاه‌هاي اجرايي، نيروي  انتظامي و نظارتي است.
وي افزود: خيلي سخت است که در استاني با روابط بالاي فاميلي برخوردهايي با متخلفين مثل عروس و داماد شود و همين دقت و اهتمام در مأموريت‌ها باعث شده تا عملکرد استان در زمينه مقابله با کرونا موفق باشد.
کلانتري بيان کرد: ما از استان خوزستان فاصله‌اي نداريم و روزانه بيش از ده هزار تردد بين شهرستان‌هاي گچساران و بهمئي به خوزستان انجام مي‌شود، و همين باعث شد که استان کهگيلويه و بويراحمد وارد پيک جديد کرونا شود.
استاندار کهگيلويه و بويراحمد افزود: 90 درصد از مساحت استان از جنگل و مرتع است و بي‌شک کنترل تفريح‌ها و ورود مردم به تفرجگاه‌ها و طبيعت کار دشواري است و نبايد استان کهگيلويه و بويراحمد در اين موضوع با استاني که تفرجگاه آن 20 پارک بوده، مقايسه کرد.
وي گفت: 2600 روستا در استان وجود دارد و با توجه به روابط گسترده فاميلي حضور در مراسم‌ها براي مردم از جايگاه بالايي برخوردار است، اما در شرايط کرونايي اجازه داده نشد اين مراسم‌ها باعث ايجاد خطر جدي جدي و بحران شود.
کلانتري تصريح کرد: با توجه به تمام کمبودها اما اجازه نداديم که استان در مواجه با ويروس کرونا با بحران مواجه شود و انتظار داريم که وزارت بهداشت و درمان نسبت به استان نگاه ويژه داشته باشد.
استاندار کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اينکه بکارگيري نيروها، پرداخت مطالبات معوق پرسنل کادر درمان و بهداشت، تأمين نيروهاي متخصص، از دغدغه‌هاي پرسنل دانشگاه علوم پزشکي استان است، گفت: بيمارستان‌ها خود گردان هستند و با توجه به وضعيت اقتصادي مردم، بيمارستان‌ها در تأمين منابع و هزينه‌ها با مشکل مواجه هستند.
وي ادامه داد: بيماران استان کهگيلويه و بويراحمد براي درمان بايد به استان‌هاي همجوار مراجعه کنند و اين معضل حتي در شهر ياسوج مرکز استان نيز وجود دارد و بيماران در اين مورد متحمل هزينه‌ها و زحمت بسياري مي‌شوند.
کلانتري با اشاره به تأثير وجود آزمايشگاه سلولي و مولکولي در شناسايي بيماران کرونايي، افزود: در استان کهگيلويه و بويراحمد راه‌اندازي يک آزمايشگاه مرجع ديگر لازم و ضروري است.
استاندار کهگيلويه و بويراحمد خطاب به معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: انتظار داريم با توجه به وضعيت استان در ايام شيوع ويروس کرونا، نزديکي به استان خوزستان و وقوع زلزله در شهرستان دنا سهميه بيشتري از واکسن کرونا اختصاص داده شود.

 

آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today