صدا و سیما/ رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستای استان البرز تایید صلاحیت شدگان هیئت‌های نظارت شهرستان‌های استان را هزار و ۳۷۴ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد افراد رد صلاحیت شده در مجموع ۲۵۶ نفر بوده که حدود ۱۸ درصد است.

علی حدادی، رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستای استان البرز تایید صلاحیت شدگان هیئت‌های نظارت شهرستان‌های استان را هزار و ۳۷۴ نفر اعلام و اظهار کرد: تعداد افراد رد صلاحیت شده در مجموع ۲۵۶ نفر بوده که حدود ۱۸ درصد است.
وی گفت: تایید صلاحیت‌ها در شهرستان‌های فردیس ۸۷ درصد، نظرآباد ۹۱ درصد، چهارباغ ۶۳ درصد، ساوجبلاغ ۸۵ درصد، اشتهارد ۷۵ درصد، طالقان ۸۲ درصد و کرج ۸۷ درصد بوده است.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستای استان البرز عملکرد صحیح شورا‌ها را مانع هدررفت بیت‌المال در شهر‌ها و روستا‌ها دانست و گفت کار آمدسازی شوراها و عملکردشان تاثیر به‌سزایی در مشارکت حداکثری مردم دارد.
حدادی گفت: بر اساس اصل ۷، ۱۲ و صدم قانون اساسی، شورا‌های شهر جزو ارکان تصمیم‌گیری و اداری کشور هستند که برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، آموزشی و سایر موارد رفاهی اقدام می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه وظایف شورا‌ها باید به درستی شناسایی شده و در راستای آن اقدام شود، افزود شورا‌ها بر اساس اصل یک صدم قانون اساسی به منظور جلوگیری از تبعیض عمل کنند و خدمات‌دهی را عادلانه کنند.
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستای استان البرز از عملکرد ۴ ساله برخی اعضای شورا انتقاد کرد و گفت: متأسفانه برخی از اعضای شورا‌های شهر و روستا به وظایف قانونی خود مشرف نبوده و یا از مسیر خود منحرف می‌شوند که باعث بروز مشکلات و نارضایتی و بدبینی مردم می‌شود.
حدادی با بیان اینکه شورا‌های شهر و روستا وظیفه سنگینی داشته و در خط مقدم خدمات رسانی به مردم هستند، اظهار کرد: عملکرد شورا‌ها بسیار در میزان کارایی نظام و رضایتمندی مردم تأثیر دارد بنابراین اعضای شورا‌های شهر و روستا باید به دور از مسائل جناحی و سیاسی عمل کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday