ایرنا/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: ۹۰ درصد جرائم مربوط به جریمه خودروها به دلیل بی‌توجهی به محدودیت‌های کرونایی در استان به صورت هوشمند ثبت می‌شود.

سرهنگ موسی بزرگی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان اظهار کرد: دوربین‌های هوشمند در شهرهای استان سمنان فعال است و تردد خودروها خارج از زمان مجاز و بی‌توجه به محدودیت‌های کرونایی ثبت و مشمول جریمه می‌شود.
وی با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد از جرائم مربوط به بی‌توجهی به محدودیت‌های تردد به دلیل شیوع کرونا به صورت قبض کاغذی صادر می‌شود، اضافه کرد: پلیس با حضور فیزیکی در معابر شهری رانندگانی را که قانون ممنوعیت تردد شبانه را رعایت نکنند به صورت دوبرگی جریمه می‌کند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان خاطرنشان کرد: در جریمه دوبرگی ممکن است قبض جریمه به دست راننده متخلف نرسد، اما پیامک جریمه به تلفن همراه مالک خودرو ارسال می‌شود.
بزرگی تصریح کرد: هفت هزار  و ۱۱۷ خودرو در استان  سمنان به دلیل رعایت نکردن محدودیت کرونایی از ابتدای فروردین امسال تاکنون مشمول اعمال قانون و جریمه شدند.
وی یادآور شد: محدودیت تردد شبانه، محدودیت تردد در شهرهای دارای رنگ‌بندی قرمز کرونایی و شهرهای نارنجی جزو سه علت جریمه خودروها است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان اظهار کرد: بیشترین تخلف ثبت شده در زمینه بی‌توجهی به رعایت محدودیت‌های تردد در مبارزه با شیوع کرونا در استان سمنان مربوط به تردد شبانه است و بیشترین تخلف در این زمینه مربوط به شهرستان شاهرود است.
بزرگی افزود: روز پنجم اردیبهشت امسال ۹۱ مورد جریمه به دلیل به توجهی به محدودیت‌های تردد در شهرستان سمنان، ۱۴۱مورد تخلف مربوط به شهرستان شاهرود، ۳۹ مورد مربوط به شهرستان دامغان، ۱۵ مورد مربوط به گرمسار، ۵۶ مورد مربوط به مهدیشهر و هفت مورد مربوط به میامی ثبت شد.
وی گفت: شهروندان و به خصوص رانندگان با ماموران پلیس راهور در اجرای طرح محدودیت شبانه تردد همکاری داشته و از انجام سفرهای بین شهری غیرضروری پرهیز کنند و برای شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا به دستورالعمل‌های کرونایی پای‌بند باشند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today