تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه ناپایدار از امشب به استان گلستان دمای هوا بین ۱۵ تا ۱۸ درجه کاهش یافته و احتمال آبگرفتگی و احتمال سیلاب ناگهانی در نواحی مستعد و اختلال در تردد جاده های کوهستانی وجود دارد.

نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی استان گلستان عصر امروز در نشست هماهنگی اعضای کمیته بحران استان گلستان اظهار کرد: با نفوذ امواج سامانه ناپایدار از امشب، احتمال وقوع بارش‌های رگباری و رعد و برق به خصوص در نواحی کوهپایه ای و کوهستانی استان و آبگرفتگی و احتمال سیلاب ناگهانی در نواحی مستعد و اختلال در تردد جاده های کوهستانی وجود دارد.
وی گفت: بر اساس هشدار نارنجی صادر شده، وقوع بارش‌های پیش‌رو آغاز بارش‌های رگباری دراستان باشد.
مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: با ورود سامانه بارشی ابتدا بارش‌ها به صورت ملایم و پراکنده است اما وقوع بارش‌های رگباری قابل توجه در عصر روز یکشنبه و بامداد دوشنبه است که همراه با کاهش دمای 15 تا 18 درجه ای دمای هوا بارش‌ها در نواحی غربی، جنوبی و کوهپایه های میانی استان است.
قادری مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان هم گفت: با توجه به شرایط بارش‌های رگباری نقطه‌ای در استان، لازم است فرمانداران شهرستان‌های درگیر شرایط جوی، تجهیزات مورد نیاز را از هم‌اکنون در نواحی کوهپایه‌ای و کوهستانی استان با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مستقر کنند.
وی تاکید کرد: بازگشایی دهانه پل‌های مسیر حرکت سیلاب‌های احتمالی و اطلاع‌رسانی به دهیاران و بخشداران مناطق وقوع بارش‌های رگباری برای اعلام به اهالی مستقر در این مناطق نیز برای حفاظت از جان و مال مردم لازم و ضروری است.
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان هم از وقوع رگبار ورعد وبرق شدید و احتمال تگرگ در استان واحتمال سیلاب های ناگهانی در نواحی کوهستانی براساس پیش بینی هواشناسی استان خبر داد.
حسین دهقان گفت: براساس هشدار هواشناسی، شرکت آب منطقه‌ای گلستان از هم استانی‌ها تقاضا دارد در حاشیه رودخانه‌های دائمی و فصلی استان توقف نکنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مخازن سدها و تأسیسات آبی خودداری کنند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today