ایرنا/ دبیر شورای سلامت اهواز با تأکید بر اینکه هیچگونه نگرانی درباره عوارض واکسن کرونا وجود ندارد، گفت: انتظار داریم گروه های هدف هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

مهران احمدی بلوطکی، دبیر شورای سلامت اهواز در این باره اظهار کرد: نه تنها در خوزستان بلکه در کشور، عارضه خاصی در خصوص واکسیناسیون مشاهده نشده است اگرچه وجود عوارض در تمام واکسن ها طبیعی است.
وی با بیان اینکه اکنون درحال واکسیناسیون مابقی بیماران خاص، سرطانی و افراد بالای ۸۰ سال هستیم افزود: با رسیدن محموله جدید، کار واکسیناسیون گروه سنی بعدی انجام خواهد شد.
دبیر شورای سلامت اهواز گفت: در استان خوزستان رابطه بین دانشگاه علوم پزشکی و بسیج فراتر از طرح شهید قاسم سلیمانی است و  این ارتباط قبل از راه اندازی طرح وجود داشت. ما نیروهای بسیجی را در کنار خود آموزش می دهیم تا در واکسیناسیون از آنها استفاده کنیم.
وی افزود: روزانه حدود ۶۰۰ نفر به مراکز بهداشت غرب اهواز مراجعه می کنند که تست پی سی آر نیمی از آنها مثبت است لذا از مردم انتظار داریم برای کاهش روند بیماری، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
احمدی بلوطکی بیان کرد: برآورد ما این است که در خردادماه سال جاری با ورود واکسن های تولید داخل، واکسیناسیون گسترده انجام و روزی چندین هزار دوز واکسن تزریق شود.
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: در صورتی که با مخاطبان گروه های هدف تماس گرفته شود باید بدون فوت وقت به مراکز درمانی مراجعه و خود را واکسینه کنند.

  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today