تسنیم/ فرماندار خرم‌آباد گفت: با توجه به شرایط کرونایی در شهرستان خرم‌آباد برگزاری هرگونه همایش و تجمع توسط داوطلبان خلاف قانون انتخابات و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ممنوع است.

جعفر طولابی، فرماندار خرم‌آباد در رابطه با آخرین وضعیت شیوع کرونا در شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌های  مسئولان مربوطه و همکاری مردم به ویژه بازاریان و کسبه تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در مرکز استان  طی روزهای اخیر سیر کاهشی دارد.
وی با بیان اینکه پیک چهارم کرونا در خرم‌آباد رو به کاهش است افزود: امیدواریم همچون روزهای گذشته مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل پیک چهارم کرونا را پشت سر بگذاریم.
فرماندار خرم‌آباد در رابطه با محدودیت کرونایی فعالیت برخی مشاغل عنوان کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه 2، 3، و 4 در شهرهای نارنجی و قرمز به مدت یک هفته دیگر تمدید شد که امیدواریم با اجرای این مصوبه وضعیت شهرها به آبی و زرد برسد.
وی در رابطه با نظارت بر کار کسبه گفت: با  توجه به اینکه وضعیت اجاره مغازه و معیشت کسبه طی سه هفته اخیر دچار مشکل شده طبیعی است برخی از آنها  مقابله کنند ولی آنچه مهم است این است که سلامت بر اقتصاد ارجحیت دارد در همین راستا امیدواریم کسبه و بازاریان این هفته هم محدودیت‌ها را رعایت کنند.
طولابی گفت: طی آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا مقرر شد جهت حمایت از کسبه و بازاریان در بحث مالیات، استهمال چک‌ها و همچنین بسته‌های معیشتی اقدام شود.
وی در رابطه با تبلیغات زود هنگام انتخابات شورای شهر خرم‌آباد تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا  و قانون انتخابات هرگونه فعالیت تبلیغاتی قبل از موعد  قانونی ممنوع است.
فرماندار خرم‌آباد خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی در شهرستان خرم‌آباد برگزاری هرگونه همایش، تجمع و دورهمی خلاف مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع است.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه تأیید نهایی داوطلبان هنوز مشخص نیست داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا از برگزاری هرگونه تجمع و دورهمی پرهیز کنند چرا که اینگونه تخلفات در مراحل بعدی تأیید صلاحیت آنها می‌تواند موثر باشد.
طولابی افزود: متاسفانه طی روزهای اخیر تعدادی از داوطلبان اقدام به برگزاری تجمع به عنوان افطاری و یا جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) کردند که تذاکرات داده شده و همچنین  جهت برخورد با قانون شکنی کمیته‌ای جهت رصد تشکیل شده و مستندات تهیه و به دادستان و مراجع تأیید صلاحیت ارسال می‌شود.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy