همدان پرس/ رئیس گروه پیشگیری معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان گفت: حال داوطلبین تزریق واکسن ایرانی-کوبایی کرونا مساعد است.

سیدجلال بطحایی، رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با اشاره به آغاز فازسوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا محصول مشترک انستیتو فیلای کوبا و انیستیتو پاستور ایران در همدان، گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان همزمان با هفت استان دیگر در کشور این مرحله از کارآزمایی بالینی را با حضور داوطلبین همدانی آغاز کرد.
وی با بیان اینکه شرایط جسمانی داوطلبینی که روز گذشته از این واکسن استفاده کرده اند دایما رصد می‌شود، عنوان کرد: خوشبختانه تاکنون حال تمام داوطلبین مساعد بوده و عارضه خاصی نداشته اند.
بطحایی یادآور شد: تنها دو تن از افرادی که در روز گذشته این واکسن را دریافت کرده اند علایم اولیه و عادی واکسن همانند تب را تجربه کرده‌اند.
وی از تداوم ثبت نام برای شرکت در فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن خبرداد و افزود: ظرفیت شرکت در این طرح، ثبت نام 3 هزار نفر است که هنوز به حد نصاب نرسیده است؛ از این رو افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا نشده اند می‌توانند در سامانه مربوطه ثبت‌نام کنند.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today