ایسنا/ رئیس شبکه توزیع برق قروه از کشف و ضبط ۸ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال غیرمجاز از ابتدای امسال در این شهرستان خبر داد.

فرهاد میمنت آبادی، رئیس شبکه توزیع برق قروه اظهار کرد: به کارگیری غیرمجاز دستگاه‌های ماینر با استفاده غیرقانونی انرژی برای استخراج رمز ارز ظرف سال های اخیر خساراتی را به شبکه‌های توزیع برق وارد کرده است.
وی افزود: برخورد با مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز توسط همکاران و مسئولان تست و بازرسی شبکه توزیع شهرستان و با هماهنگی مسئولان قضائی و همکاری مأموران انتظامی ادامه دارد.
رئیس شبکه توزیع برق قروه عنوان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون حدود۵۰دستگاه ماینر غیرمجاز در شهرستان قروه کشف و ضبط شده و در تازه ترین کشفیات تعداد ۸ دستگاه ماینر در شهرهای قروه، سریش آباد و ناحیه منفصل شهری قلعه کشف شده است که دو مورد از این کشفیات از برق سرقتی و یک مورد از برق تعرفه خانگی استفاده می کردند و مطابق دستورالعمل ارسالی از توانیر با کلیه این مشترکان برخورد و به محاکم قضایی معرفی می شود.
میمنت آبادی خاطرنشان کرد: با وجود ارائه دستورالعمل واگذاری انشعاب برق به صورت قانونی برای این دسته از مشترکین متأسفانه برخی افراد سودجو به صورت غیرقانونی اقدام به فعالیت در این زمینه می‌کنند که باعث افزایش مصرف و بروز مشکلات فراوان در کنترل بار مشترکین و در شرایط بحرانی بروز خاموشی‌های ناخواسته می شود.
وی از مردم شریف استان و بویژه شهرستان قروه درخواست کرد در صورت مشاهده موارد غیرقانونی دستگاه های ارز دیجیتال، مراتب را از طریق پیامک به سرشماره ۰۹۸۳۰۰۰۱۴۳۳ به شرکت توزیع برق استان کردستان اعلام کنند.
رئیس شبکه توزیع برق قروه یادآور شد: ضمن محفوظ ماندن کلیه اطلاعات اعلامی توسط شهروندان، به اطلاع دهندگان مطابق دستورالعمل ابلاغی پاداش های نقدی میلیون تومانی، اهدا خواهد شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online