ايرنا/ مدير خدمات بازرگاني اداره کل غله خوزستان گفت: گزارشاتي در خصوص مخلوط کردن برنج نامرغوب با يک نوع برنج وارداتي توسط افراد سودجو گزارش شده که به دنبال متخلفان در اين اتفاق هستيم.

احمدرضا مريدالسادات، مدير خدمات بازرگاني اداره کل غله و خدمات بازرگاني خوزستان توضيح داد: گزارشاتي رسيده که افرادي سودجو هنگام حمل و نقل برنج وارداتي از بندرامام(ره) به ساير نقاط استان و کشور، برنج بي‌کيفيت با آن مخلوط مي‌شود.
وي با بيان اينکه به دنبال متخلفان هستيم و اين موضوع را به جد پيگيري مي‌کنيم، گفت: در مواردي برنج مخلوط شده را با برنج اصلي تعويض کرديم.
وي در ادامه با اشاره به ذخاير کالاهاي اساسي در خوزستان افزود: هم اکنون ۶۶۵ هزار تن گندم توليد درون استان، هشت هزار تن شکر و يکهزار و ۲۰۰ تن برنج ذخيره شده در خوزستان داريم.
مريدالسادات ادامه داد: چهار هزار و ۵۰۰ تن شکر به خوزستان اختصاص داده شده بود که از اين‌ميزان يک هزار و ۷۴۰ تن هنوز به فروش نرسيده و تا پايان ارديبهشت بايد در استان جذب شود تا برگشت نخورد.
فروش گندم خوزستان به تهران
مدير خدمات بازرگاني اداره کل غله خوزستان افزود: ۲۰۰ هزار تن گندم از خوزستان به کارخانه‌هاي تهران و کرج فروخته شده است.
وي گفت: با توجه به نياز خوزستان بايد جلوي خروج گندم از استان شود.
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري خوزستان نيز بيان کرد: کارخانجات آرد خوزستان نياز به گندم دارند و با توجه به نياز استان درست نيست که گندم مصرفي خوزستان از استان خارج شود.
سيدنورالله حسن زاده ادامه داد: ابتدا بايد ميزان گندم مورد نياز مصرف خوزستان جدا و ذخيره شود و در صورت مازاد به استان‌هاي ديگر فروخته شود.
وي درباره وضعيت توزيع شکر در خوزستان نيز گفت: شرايط تامين شکر در خوزستان مناسب است و تنها مشکل در اين بخش ۲ نرخي بودن شکر صنف و صنعت با خانوار است که به زودي تک نرخي خواهد شد و دلالان ديگر به سوءاستفاده از فاصله قيمتي نيستند.

 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today