پایگاه خبری پلیس/ فرمانده مرزبانی استان خوزستان از توقیف سه فروند شناور تجاری و کشف بیش از 35 میلیارد ریال کالای قاچاق در سواحل آبادان و ماهشهر خبر داد.

سردار لطفعلی پاکباز، فرمانده مرزبانی استان خوزستان اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی آبادان و ماهشهر، در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید داخلی، روز گذشته حین کنترل شناورهای عبوری در سواحل شمالی خلیج فارس و آبراه بین المللی اروند به سه فروند شناور تجاری حامل کالا که از کشورهای حوزه خلیج فارس به مقصد بنادر خوزستان در حرکت بود، مظنون و برای بررسی آن ها را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی دقیق از شناورهای توقیف شده، 85 دستگاه کولر گازی، 10 دستگاه ماشین لباسشویی، 10 دستگاه یخچال، 86 هزار و 400 عدد اسپری خوشبو کننده، 7 هزار و 200 بسته آدامس، 52 هزار و 800 قالب صابون، 72 هزار بسته پودر کاپوچینو و 2 هزار و 400 قوطی روغن خوراکی که به صورت قاچاق و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود، کشف کردند.
فرمانده مرزبانی استان خوزستان با اشاره به دستگیری 18 نفر در این رابطه، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه را 35 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کرده اند که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان تحویل مراجع قانونی شدند.
سردار پاکباز خاطرنشان کرد: مجموعه مرزبانی خوزستان با ایجاد تعامل سازنده با نهادهای امنیتی و انتظامی، ادارات و ارگان های دولتی و مرزنشینان تمام تلاش خود را در مبازره با پدیده شوم قاچاق، ایجاد و استمرار امنیت پایدار و پاسداری از قلمرو سرزمینی ایران اسلامی در جنوب غرب کشور را به کار گرفته است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today