پايگاه اطلاع رساني آموزش و پرورش سيستان‌وبلوچستان/ مديرکل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان گفت: صيانت از سلامت دانش آموزان در فرايند برگزاري امتحانات اولويت آموزش و پرورش است و سعي خواهيم کرد با رعايت همه اصول، قواعد و دستورالعمل هاي بهداشتي آزمون ها در صحت و سلامت برگزار شود.

رخشاني، مديرکل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان اظهار کرد: امتحانات در همه پايه ها غيرحضوري و در پايه نهم و دوازدهم حضوري خواهد بود.
وي با بيان اينکه شروع امتحانات در همه پايه ها از ۲۷ ارديبهشت ماه است، ادامه داد: با هدف کاهش تردد و تجمع و رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي امتحانات نهايي پايه دوازدهم در هر روز بر اساس برنامه ارسالي، دانش آموزان در دو رشته امتحان دارند و به صورت زوج و فرد در محل آزمون حضور خواهند يافت.
مديرکل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان تصريح کرد: حوزه هاي امتحاني پايه دوازدهم براي رعايت فاصله اجتماعي از ۱۵۸ حوزه به ۲۷۴ حوزه افزايش يافته است و ۳۰ درصد مطالب کتاب هاي درسي پايه دوازدهم نيز حذف شده است.
رخشاني گفت: در پايه نهم طراحي سوال به صورت منطقه‌اي و در مدرسه امتحانات برگزار مي شود.
وي ادامه داد: در پايه هاي اول تا يازدهم که امتحانات غير حضوري خواهد بود آزمون ها بر اساس فرآيند آموزش هاي مجازي ارائه شده و دستورالعمل ارسالي به مناطق آزمون ها انجام مي‌گيرد.
مديرکل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان با بيان اينکه خانواده ها و اولياي محترم و دانش آموزان در زمينه برگزاري امتحانات حضوري دغدغه و نگراني نداشته باشند، تصريح کرد: سعي خواهيم کرد با رعايت همه اصول و قواعد و دستورالعمل هاي بهداشتي آزمون ها در صحت و سلامت برگزار شود.
رخشاني از اعزام تيم هاي نظارتي ستادي از اداره کل به شهرستان ها و مناطق با هدف بررسي فرايند برگزاري امتحانات و رعايت دستورالعمل ها خبر داد و افزود: همراه داشتن ملزومات شخصي از جمله ماسک و رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي از سوي دانش آموزان نيز توسط خانواده ها مد نظر قرار گيرد.

آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today