ایرنا/ مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کردستان از راهیابی تیمی متشکل از دانشجویان گردشگری دانشگاه کردستان به مرحله نهایی طرح‌ها و برنامه‌های برتر گردشگری در سازمان جهانی جهانگردی خبر داد.

یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کردستان اظهار کرد: تیم سرزمین سبز با حمایت دانشگاه کردستان در زمینه‌ چالش‌های توسعه گردشگری روستایی در لیگ جهانی سازمان گردشگری(UNWTO) در بین بیش از یک هزار تیم از سراسر جهان موفق به کسب جواز حضور در مرحله نهایی ارائه راه‌حل‌های توسعه گردشگری روستایی شد.
وی با اشاره به ‌برگزاری مسابقات نهایی در ۲۴ تیرماه در شهر مادرید اسپانیا افزود: حضور این تیم در لیگ جهانی گردشگری نه تنها موجب معرفی استان شده بلکه زمینه تشویق جوانان را در زمینه ایده ‌پردازی و ارائه طرح‌های جدید در حوزه گردشگری فراهم خواهد کرد.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان با اشاره به لزوم حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های کاربردی به منظور توسعه در زمینه‌های مختلف به ویژه صنعت گردشگری، گفت: این موفقیت که با تلاش و همت اساتید و دانشجویان دانشگاه کردستان به دست آمده و نوید بخش آینده روشن در صنعت گردشگری استان است.
ندا رحمانی، فریبرز مظفری، دلنیا قادری، کیانا خاکی و رویا نورانی اعضای اصلی تیم سرزمین سبز کردستان هستند و سعید سجادی به عنوان استاد مشاور تیم را همراهی کرده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online