تسنیم/ رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهر همدان به صورت تمام وقت راه‌اندازی شده است.

محمد خیراندیش، رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان اظهار کرد: دومین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهر همدان با عنوان پایگاه بهورزی راه‌اندازی شده و عملیات واکسیناسیون در دو شیفت صبح و بعد از ظهر برای گروه‌های هدف انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه مراکز تجمیعی واکسیناسیون در روزهای تعطیل هم فعال است، تصریح کرد: افراد بر اساس فراخوان و نوبتی که به آن‌ها داده شده در مرکز مورد نظر حضور یافته و واکسن را دریافت می‌کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 38 هزار نفر در شهرستان همدان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند گفت: اولویت‌بندی واکسیناسیون بر اساس لیست وزارت بهداشت انجام شده است.
خیراندیش با بیان اینکه در حال حاضر افراد بالای 70 سال واکسینه می‌شوند اظهار داشت: این افراد باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند تا کارشناسان بهداشتی با آن‌ها تماس گرفته و نوبت تزریق را اعلام کنند.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون عوارض حادی ناشی از تزریق واکسن کرونا گزارش نشده است، تصریح کرد: پس از تزریق واکسن، ممکن است بدن به طور طبیعی واکنش‌هایی نشان دهد که شایع‌ترین آن عوارضی نظیر تب، لرز، کوفتگی، بدن درد، تهوع، سردرد و تورم و قرمزی محل تریق بوده است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه عوارض شایع واکسن معمولا تا 72 ساعت پس از تزریق برطرف می‌شود، اظهار کرد: در صورتیکه عوارض بیش از این مدت طول بکشد باید به پزشک مراجعه شود.
خیراندیش با تاکید بر اینکه انجام واکسیناسیون به معنای بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی نیست، گفت: همه افرادی که واکسینه شدند باید هنگام خروج از منزل ماسک بزنند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه هرگونه تجمع و حضور در اجتماعات خطر ابتلا به کرونا را تشدید می‌کند، اظهار داشت: مردم به هیچ عنوان بدون نوبت و خودسرانه به منظور تزریق واکسن در مراکز واکسیناسیون حضور نیابند. نوبت‌دهی فقط به صورت هوشمند و غیرحضوری انجام می‌شود.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today