باشگاه خبرنگاران/ دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: تبلیغات نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا پس از زمان تعیین شده ممنوع خواهد بود.

خسرو دهقانی، دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر اظهار کرد: ساعت ۲۴ امشب زمان تبلیغات نامزد‌های ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا و ساعت هفت صبح فردا(پنجشنبه ۲۷ خرداد) تبلیغات نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پایان می‌یابد و تبلیغات بعد از این ساعت ممنوع است.
وی با اشاره به در نظر گرفتن همه نکات برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند در ۲۸ خرداد، افزود: برای حفظ سلامت مردم با توجه به شرایط کرونایی جامعه، محل‌های اخذ رای ۲۴ ساعت پیش از برگزاری انتخابات، ضدعفونی می‌شوند و هنگام برگزاری انتخابات رای‌دهندگان باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه انتخابات امسال ساعت هفت یعنی یک ساعت زودتر از دوره‌های گذشته آغاز می‌شود، از رای دهندگان خواست در همان ساعات اولیه در شعب اخذ رای حضور یابند و رای گیری را به ساعت پایانی موکول نکنند که ازدحام صورت گیرد.
دهقانی ادامه داد: رای دهندگان باید برای رای دادن اصل شناسنامه را همراه داشته باشند هر چند بهتر است که کارت ملی نیز همراهشان باشد، زیرا با توجه به اینکه ثبت نام از رای دهندگان با دستگاه احراز هویت الکترونیک صورت می‌گیرد، چنانچه کارت ملی فرد وجود داشته باشد کارت او در دستگاه قرار می‌گیرد و به سرعت احراز هویت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه انتخابات شورای شهر در شهر بوشهر به صورت تمام الکترونیک است، عنوان کرد: نحوه رای دادن به این شیوه در فضای مجازی استان منتشر شده است و از شبکه صداوسیمای استانی هم پخش می‌شود که از شهروندان بوشهری می‌خواهیم آن را ببینند و با این روش آشنا شوند.
دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر از رای‌دهندگان شهر بوشهر خواست پیش از اینکه وارد شعبه اخذ رای شوند کد نامزد‌هایی را که می‌خواهند به آنان رای دهند یادداشت کنند، زیرا در روش الکترونیک باید کد نامزد وارد دستگاه شود.
دهقانی گفت: شهروندان بوشهری هنگام مراجعه به شعب اخذ رای، پس از احراز هویت یک تعرفه رای برای انتخابات ریاست جمهوری و یک کارت الکترونیکی رای برای انتخابات شورای اسلامی شهر دریافت می‌کنند.
وی بیان کرد: در دیگر شهر‌های استان احراز هویت رای دهندگان الکترونیکی است، اما رای دادن با تعرفه کاغذی صورت می‌گیرد.
دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر عنوان کرد: در هر شعبه اخذ رای دو صندوق برای جمع‌آوری آراء مردم تعیین شده است که صندوق آبی ویژه انتخابات ریاست جمهوری و صندوق قرمز ویژه انتخابات شورا‌ها است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar