نماد آخرین خبر

تجمع کارگران خدمات شهرداری اهواز مقابل استانداری خوزستان

منبع
ايلنا
بروزرسانی
تجمع کارگران خدمات شهرداری اهواز مقابل استانداری خوزستان

ايلنا/ کارگران پيماني خدمات شهرداري اهواز با تجمع مقابل ساختمان شهرداري و سپس استانداري خوزستان خواستار تبديل وضعيت خود بعد از سال‌ها کار شدند.

امروز سه‌شنبه ۲۲ تيرماه کارگران خدماتي و اجراييات مناطق هشت‌گانه شهرداري اهواز با تجمع مقابل ساختمان شهرداري و سپس استانداري خوزستان اعتراض خود را نسبت به تبعيض در پرداخت حقوق کارکنان پيماني و قراردادي نشان داده و خواستار تبديل وضعيت خود شدند.
اين کارگران که به‌صورت پيمانکاري مشغول به کار هستند نسبت به بخشنامه وزارت کشور مبني‌بر آزمون استخدامي و تبديل وضعيت کارکنان ليسانس و فوق‌ديپلم روز جمعه اعتراض دارند. اين کارگران که سابقه برخي از آن‌ها از ۱۵ سال نيز مي‌گذرد خواستار تبديل وضعيت خود از پيمانکاري به قراردادي هستند.
آن‌ها مي‌افزايند: سال‌هاست که در قالب نيروي پيماني براي شهرداري کار مي‌کنيم، برخي از نيروها سابقه بالايي دارند ولي به دليل پايين بودن سطح تحصيلات اجازه شرکت در اين آزمون را ندارند. ما خواستار اجراي اين بخشنامه براي تمامي کارگران و تبديل وضعيت خود بعد از سال‌ها سابقه کار هستيم.
يکي از کارگران مي‌گويد: تعداد اين کارگران به بيش از ۴۰۰ الي ۵۰۰ نفر مي‌رسد. متأسفانه حقوق کارگران پيماني با کارکناني که مستقيم زير نظر شهرداري کار مي‌کنند تفاوت زيادي داشته و حتي به ۲ برابر نيز مي‌رسد.
او ادامه مي‌دهد: همچنين کارگران پيماني فاقد بيمه تکميلي هستند و براي درمان بايد هزينه‌هاي زيادي را پرداخت کنند. ما با اين حقوق و اين ميزان تورم از پس مخارج زندگي خود برنمي‌آييم.
گفتني است، کارگران خدمات شهرداري اهواز(به‌خصوص رُفت و روب و حمل زباله) از کار دست کشيده‌اند و طي يکي ۲ روز اخير زباله‌ها از سطح شهر جمع‌آوري نشده و خيابان‌ها از کيسه‌هاي زباله پر شده است.

 

 

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today