ايرنا/ رئيس دانشگاه تربت‌ حيدريه گفت: اين دانشگاه از سال ۱۳۹۶ قراردادي براي همکاري علمي و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه ليتواني منعقد کرده است که تاکنون ۲ دانشجو و چند عضو هيات علمي به دانشگاه ليتواتي اعزام شده‌اند.

محمدحسن فتحي، رئيس دانشگاه تربت‌ حيدريه روز يکشنبه بيان داشت: همچنين دانشگاه تربت حيدريه چند استاد ليتوانيايي را براي ارائه درس در اين مرکز آموزش عالي ميزباني کرده است.
وي اظهار کرد: مدت حضور استادان و دانشجويان چند هفته و بعضا يک ماه است تا از امکانات دانشگاه مقصد براي تکميل پروژه هاي مطالعاتي خود برخوردار شوند.
رئيس دانشگاه تربت حيدريه بيان کرد: در قرارداد منعقده بين ۲ دانشگاه چندين بند وجود دارد که يکي از اين بندها مربوط به نحوه اسکان و مخارج استاد و دانشجو در دانشگاه ميزبان است و بر اساس آن دانشگاه پذيرنده بايد تمام هزينه ها و مخارج استادان و دانشجويان مهمان را تامين کند.
فتحي گفت: با تقويت همکاري ها بين دانشگاه تربت حيدريه و ليتواني، دانشجويان و استادان مي توانند در صورت وجود کمبودهايي در مسير انجام طرح و پروژه هاي علمي و تحقيقاتي خود، از دانشگاه طرف قرارداد براي تکميل پروژه خود استفاده کرده و با شانس حضور در يک دانشگاه خارجي، از ايده هاي علمي ديگر نقاط دنيا استفاده کرده و آن را براي توسعه علمي دانشگاه خود به کار گيرند.
مقدمات تاسيس دانشگاه تربت حيدريه با راه‌اندازي آموزشکده فني تربت حيدريه در سال ۱۳۸۴ فراهم شد و اين آموزشکده در سال ۱۳۹۱ با موافقت شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به دانشگاه ارتقا يافت.
دانشگاه تربت حيدريه با ۴۰ عضو هيات علمي و ۲۹ کدرشته در سه مقطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفري تربت حيدريه در ۱۵۰ کيلومتري جنوب مشهد قرار دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar