ايرنا/ کارشناس مسوول سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس درشرق استان گلستان گفت: هشت دانش‌آموز و يک مدرسه اين شهرستان موفق به کسب رتبه‌هاي برتر جشنواره‌هاي کشوري سفيران سلامت و نوجوان سالم شدند.

معصومه پارسا کارشناس مسوول سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي اداره آموزش و پرورش گنبدکاووس اظهارداشت: دانش آموزان گنبدکاووس با بيش از ۲ هزار اثر با موضوع مرتبط با کرونا در بخش‌هاي نقاشي، دلنوشته، شعر و خاطره نويسي، نامه‌اي به کرونا، پيامک و پيام بهداشتي و کاردستي در مرحله شهرستاني جشنواره سفيران سلامت شرکت کردند که با نظر داوران اثر ۳۶ نفر آنها به مرحله استاني راه يافت.
وي با بيان اينکه ۱۸ دانش آموز گنبدکاووس موفق به کسب رتبه‌هاي برتر استاني شدند و به مرحله کشوري راه يافتند، افزود: در نهايت فاطمه يازرلو، احسان گلي و سولماز رحيمي در بخش نقاشي، نازيلا قاروي در بخش پيامک و پيام بهداشتي و نازنين زهرا حاجي محمدي در بخش شعر و دل‌نوشته رتبه برتر پنجمين جشنواره سفيران سلامت را از آن خود کردند.
پارسا اضافه کرد: هزار و ۲۰۰ اثر در بخش‌هاي مقاله نويسي، نقاشي، روزنامه ديواري، موشن‌گرافيک، ايده پردازي، نرم افزار چند رسانه‌اي و پروژه ياري‌گران زندگي با موضوع شيوه‌هاي زندگي سالم و پيشگيري از رفتارهاي پرخطر و بهداشت روان از دانش آموزان، والدين و معلمان گنبدکاووس نيز به مرحله شهرستاني دهمين دوره جشنواره نوجوان سالم ارسال شد که در نهايت ۱۱۰ اثر به مرحله استاني راه يافت.
کارشناس مسوول سلامت و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي آموزش و پرورش گنبدکاووس ادامه داد: از ميان آثار ارسالي از اين شهرستان ۱۸ اثر دانش آموزي، ۲ اثر از والدين و سه اثر در پروژه ياري‌گران زندگي به عنوان برتر استاني انتخاب و به مرحله کشوري راه يافتند.
پارسا افزود: با نظر هيات داوران ۲ اثر شامل يک روزنامه ديواري تهيه شده توسط سه دانش آموز مقطع متوسطه اول سما و پروژه ياري‌گران زندگي دبيرستان دخترانه معراج گنبدکاووس رتبه نخست جشنواره کشوري نوجوان سالم را کسب کردند.
وي يادآور شد: با برگزاري مراسم اختتاميه استاني ۲ جشنواره سفيران سلامت و نوجوان سالم روز گذشته در گنبدکاووس، برترين‌هاي استاني و کشوري اين جشنواره‌ها مورد تقدير قرار گرفتند.
آموزش و پرورش شهرستان ۳۷۵ هزار نفري گنبدکاووس افزون بر ۸۵ هزار دانش آموز از پيش دبستاني تا متوسطه دوره دوم دارد که در ۵۱۰ آموزشگاه تحصيل مي‌کنند.

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today