فارس/ طي ۲۴ ساعت گذشته ابتلاي ۷۳۰ نفر به کرونا در استان گزارش شد.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان، آمار بيماران سرپايي مبتلا به کوويد۱۹ از آغاز شيوع کرونا در استان، بر اساس تست‌هاي آزمايشگاهي ۱۱۷ هزار و ۵۲۹ مورد بوده است که ۶۸۶ مورد از آن‌ها طي ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده و با اين حساب مجموع مبتلايان به اين بيماري در استان به ۱۲۹ هزار و ۳۱۲ نفر رسيده است.
بر اساس همين گزارش از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلاي قطعي ۱۱ هزار و ۷۸۳ نفر از بيماران بستري در استان زنجان به کوويد۱۹ بر اساس تست‌هاي آزمايشگاهي تاييد شده که ۹ هزار و ۸۷۲ نفر از آن‌ها بعد از بهبودي، از بيمارستان ترخيص شده‌اند.
آمار تجميعي بيماران بستري شده در بيمارستان‌هاي استان زنجان شامل بيماران مبتلاي قطعي به کوويد۱۹ و همچنين مشکوک ۳۲ هزار و ۹۲۳ نفر اعلام شده است.
در حال حاضر ۵۳۰ نفر در بيمارستان‌هاي استان زنجان به دليل ابتلا به کوويد۱۹ و يا مشکوک بودن بستري هستند که ۴۴ مورد از اين آمار جزو مبتلايان روز هستند.
همچنين طي مدت زمان شيوع ويروس کرونا يک هزار و ۶۵۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند که پنج نفر از اين آمار جزو فوتي‌هاي روزانه گزارش شده است.
واکسن تاييدشده براي دانش‌آموزان در ايران وجود ندارد
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان همچنين اظهار کرد: بهترين واکسن‌هاي موجود، واکسن‌هايي هستند که براي بالاي ۱۸ سال تزريق مي‌شود و براي افراد زير ۱۸ سال، هنوز واکسني که در ايران مورد تاييد باشد، نداريم.
به گفته پرويز قزلباش اين امکان در استان وجود دارد که نوبت اول واکسيناسيون گروه هدف را، با ۷۰ درصد پوشش در هفته اول مهرماه به اتمام برسانيم، به شرط اينکه به ميزان کافي، واکسن در اختيار استان قرار بگيرد.
وي در رابطه وجود بيماري قارچ سياه، تصريح کرد: تا به امروز مورد تاييدشده از ابتلا به اين بيماري در استان گزارش نشده و انتصاب فوت به اين بيماري هم قابل بررسي است و اگر موردي باشد حتما پيگيري مي‌شود.
مدير ارشد دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با اشاره به تزريق ۸۷ هزار و ۶۶۹ دُز واکسن برکت در استان ادامه داد: در حال حاضر واکسن پاستور را به دليل مشکلات در ثبت، موجود نداريم، ولي واکسن برکت به اندازه کافي موجود داريم و ممکن است که در بعضي پايگاه‌ها به طور موقت به اتمام برسد، ولي درکل مشکلي در تامين واکسن برکت در استان، درحدي که مردم‌خواهان آن هستند، نداريم.
رئيس کلان منطقه ۶ آمايش کشوري با اشاره به وجود ۴۱ مرکز تزريق واکسن در استان افزود: درخصوص واکسيناسيون، ۱۵ اکيپ سيار تزريق واکسن در کارخانجات، ادارات(نوبتي) و محلاتي که درصد پوشش واکسن خوبي ندارند، فعال هستند.
قزلباش در رابطه با تزريق دُز دوم واکسن اسپوتنيک، گفت: براساس دستورالعمل وزارتي، جايگزين واکسن اسپوتنيک، آسترازنکا است.

آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today