ايرنا/ وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به عنوان اولين وزير و دولتمرد دولت سيزدهم روز پنجشنبه به کرمانشاه سفر کرد و از مراکز درماني بستري و مداواي مبتلايان به کرونا و مراکز تزريق واکسيناسيون بازديد کرد و سپس آخرين وضعيت بيماري کوئيد ۱۹ در استان را در نشست ستاد کرونا مورد بررسي قرار داد.

دکتر «بهرام عين‌اللهي»، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه از طريق فرودگاه شهيد اشرفي اصفهاني وارد شهر کرمانشاه شد و مورد استقبال استاندار و رئيس و معاونان دانشگاه علوم پزشکي قرار گرفت و بلافاصله عازم مجتمع بيمارستاني امام رضا(ع) اين شهر شد.
وزير بهداشت با ورود به مجتمع بيمارستاني امام رضا(ع) از بخش ويژه بيماران مبتلا به کرونا در اين مرکز بازديد کرد و در جريان آخرين وضعيت درمان اين بيماران قرار گرفت. وي همچنين به مرکز گلستان که بيمارستان تخصصي نگهداري بيماران مبتلا به کرونا است نيز رفت و علاوه‌ بر گفت و گو با کادر درمان با تعدادي از بيماران از نزديک سخن گفت و در جريان مشکلات و نواقص و درخواست‌هاي آنان قرار گرفت.

لزوم رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در مرزهاي کرمانشاه
دکتر عين اللهي در جريان بازديد از مرکز گلستان با تاکيد بر ضرورت رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي در زمان ورود و خروج مسافران از مرزهاي کرمانشاه به کشور تاکيد کرد: بايد تمام پروتکل‌هاي بهداشتي در مرزها انجام شود و هرگونه موارد مشکوک با جديت رصد و پيگيري شود.
وزير بهداشت همچنين از اورژانس جديد مجتمع بيمارستاني امام رضا (ع) که مدتي قبل به بهره برداري رسيد نيز بازديد کرد. بخش اورژانس جديد اين مجتمع داراي ۵۰ تخت مي باشد که ۱۲‌ تخت به آي سي يو اختصاص يافته است.

اين بخش با اعتبار ساختماني ۲۵ ميليارد تومان و اعتبار تجهيزاتي ۴۰ ميليارد تومان (با احتساب ارز آزاد) افتتاح و اخيرا به بهره برداري رسيد.

بازديد وزير بهداشت از مرکز تجميعي واکسيناسيون دانشکده بهداشت 
دکتر عين الهي در ادامه مرکز تجميعي واکسيناسيون دانشکده بهداشت را مورد بازديد قرار داد.
وزير بهداشت در اين بازديد ضمن اعلام برداشتن محدوديت سني جهت تزريق واکسن در استان کرمانشاه، بر تسريع در واکسيناسيون عموم مردم تاکيد کرد و از کرمانشاهيان خواست به منظور کاهش سير بيماري و مرگ و مير ناشي از کرونا در استان، در تزريق واکسن کوويد اقدام نموده و همچنان رعايت پروتکل هاي بهداشتي را جدي بگيرند.
او سپس به مرکز مراقبت ۱۶ ساعته سينا در کرمانشاه رفت و سپس براي جمع بندي بازديدهاي خود به ميان خبرنگاران آمد.

سرعت واکسيناسيون سهميه استان‌ها را مشخص مي‌کند
وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي پس از بازديد از مرکز مراقبت ۱۶ ساعته سينا در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه هيچ‌گونه کمبود واکسني در کشور نداريم، گفت: هر استاني که با سرعت بيشتري واکسيناسيون را انجام دهد سهميه واکسن بيشتري را مي‌گيرد.
دکتر عين‌الهي افزود: نگراني ما از اين است که واکسن در استانها ذخيره نشود و به هر ميزاني که واکسن تزريق شود معادل آن را در اختيار دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور قرار مي‌دهيم.
وي ضمن ابراز نگراني از مرگ و مير هم‌وطنان در مرداد و شهريور گفت: بنا داريم تا با سرعت بخشيدن به واکسيناسيون از اين مرگ و ميرها جلوگيري کنيم و از همين امروز استان کرمانشاه موظف است براي افراد بالاي ۱۸ سال واکسن را تزريق کند و واکسيناسيون افراد زير ۱۸ سال را هم در کل کشور از ۲ هفته آينده شروع مي‌کنيم.
وزير بهداشت بر بازگشايي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي تاکيد کرد و گفت: علم پزشکي نيازمند تعامل و همراهي با بيمار است و کرونا صدمات جدي به حوزه آموزش وارد کرده است که نمي‌توان با آموزش‌هاي مجازي جبران کرد بنابراين بنا داريم با تکميل واکسيناسيون در اين بخش و با رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي از اواسط مهر ماه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي را بازگشايي کنيم و ساير دانشگاهها هم با نظر وزير علوم بازگشايي خواهند شد.
دکتر عين‌الهي با اشاره به برخي شايعات مبني بر خطرناک بودن تزريق واکسن و عدم تمايل عده‌اي از مردم گفت: در بررسي‌هاي به عمل آمده توسط دانشمندان و متخصصان اين حوزه بيشتر مرگ و ميرها مربوط به افرادي است که واکسن تزريق نکردند و مردم بايد بدانند که تزريق واکسن فقط مربوط به اين دوران نيست و از قديم هم تنها راه براي مقابله با بيماري‌هاي اينچنيني تزريق واکسن است.

واکسيناسيون در کرمانشاه ۱۰ روز ديگر بايد تمام شود
وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي افزود: انجام واکسيناسيون کامل در کشور هم به معناي رعايت نکردن پروتکل‌هاي بهداشتي نيست و مردم همچنان بايد شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي را رعايت کرده و از حضور در تجمعات پرهيز کنند.
وي امکانات و تجهيزات مورد استفاده در مراکز درماني استان کرمانشاه را اميدبخش و روند درمان بيماران را خوب ارزيابي کرد و افزود: واکسيناسيون در استان کرمانشاه بايد در ۱۰ روز آينده تمام شود و دانشگاه علوم پزشکي موظف است سرعت واکسيناسيون را ۲ برابر و شيفت‌هاي کاري را افزايش دهد تا اين مهم محقق شود.
دکتر عين‌الهي افزود : استان کرمانشاه يادآور فداکاري‌ها و جان‌فشاني مردم اين خطه در دفاع مقدس است و امروز در اين استان حضور يافتيم تا بتوانيم بخشي از مشکلات درماني و بهداشتي مردم را حل کنيم.

آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today