مهر/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم با رد شايعات در مورد دريافت کارت واکسن توسط افرادي که واکسن نزده اند گفت: صدور کارت واکسن براي افرادي که واکسن تزريق نکرده اند صحت ندارد.

سيامک محبي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم صبح شنبه اظهار کرد: اطلاعات درج شده در کارت‌هاي واکسن از سامانه کشوري برداشت مي‌شود و هر تغيير عمدي يا سهوي در نوع واکسن تزريق شده باعث توقف کلي روند مي‌شود.
وي افزود: آن دسته از افرادي که هر دو دوز واکسن را دريافت کرده‌اند، مي‌توانند پس از مراجعه به سايت vcr.salamat.gov.ir و ثبت اطلاعات شخصي خود يعني نام و نام خانوادگي، شماره گذرنامه، کد ملي و شماره موبايلي را که به نام متقاضي است، کارت واکسن خود را دريافت نمايند.
محبي واکسيناسيون را امري الزامي دانست و ادامه داد: در آينده نزديک ارائه خدمات عمومي از جمله خدمات بانکي، تهيه بليت هواپيما، قطار، اتوبوس و همچنين اقامت در هتل منوط به داشتن کارت واکسيناسيون خواهد بود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم تصريح کرد: استعلام تمامي کارت‌هاي واکسن از طريق سامانه وزارت بهداشت به صورت آنلاين انجام مي‌شود و با هرگونه تخلفي در اين حوزه برخورد قانوني خواهد شد.
وي در پايان گفت: اخيراً در فضاي مجازي اخباري مبني بر اينکه افرادي که واکسن نزده‌اند به طريقي کارت واکسن تهيه کرده‌اند که اين موضوع صحت نداشته و با متخلفان برخورد قانوني خواهد شد.

آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday