رکنا/ عضو کميته بهداشت ستاد مديريت اجرايي مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکي مشهد گفت: شمار موارد مثبت آزمايشهاي تشخيص طبي کرونا در مشهد با کاهش ۲۲ درصدي نسبت به هفته پيش، از ۶۰ درصد به ۳۸ درصد نزول يافته است.

دکتر محمدحسن درخشان، عضو کميته بهداشت ستاد مديريت اجرايي مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکي مشهد اظهار کرد: آمار کنوني مراجعه شهروندان مشکوک به ابتلا به ويروس کرونا نيز در مراکز درماني مشهد به ميزان ۴۰ درصد نسبت به هفته پيش کمتر شده است. 
وي افزود: ۲۳ مرکز منتخب کرونا در سطح کلانشهر مشهد فعالند. فعاليت ۱۱ مرکز از اين تعداد شبانه‌روزي بوده و ۱۲ مرکز نيز همه روزه از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۱ فعال هستند. 
مدير توسعه شبکه و ارتقاي سلامت دانشگاه علوم پزشکي مشهد ادامه داد: يک مرکز فعال منتخب کرونا نيز در هر يک از ۱۴ شهرستان‌ زير پوشش اين دانشگاه در خراسان رضوي داير است. همچنين در شهرهايي که نياز بيشتري احساس دارند دو مرکز فعال شده ضمن اينکه مراکز شهرهاي گلبهار و کوهسرخ بطور مستقل عمل کرده و از حوزه مديريتي شهرستانهاي چناران و کاشمر خارج شده‌اند.
وي گفت: ميزان رعايت‌ پروتکلهاي بهداشتي پيشگيرانه از کرونا نيز توسط مردم رو به افزايش گذاشته لذا اميدواريم با تداوم اين وضعيت شاهد موج ديگري از طغيان ويروس کرونا و حجم فشرده و طاقت‌فرساي فعاليت کادر بهاشت و درمان به عنوان مدافعان سلامت جامعه نباشيم. 
درخشان افزود: با توجه به وجود واکسن کافي اگر مردم طبق نوبت‌دهي مراجعه کنند و بالاي ۸۰ درصد جمعيت هدف واکسينه شوند پايان بحران دور از دسترس نخواهد بود و اميد است که در ايام‌الله دهه مبارک فجر و همزمان با جشن انقلاب بتوانيم غلبه بر ويروس کرونا را جشن بگيريم.
وي ادامه داد: موضوع استفاده از ماسک و زندگي با کرونا تا زمان خروج کامل از اين بحران بايد فرهنگ‌سازي شود و اگر اين گونه شد و رعايت‌ها مقطعي نشد مي‌توان نسبت به آينده خوش بين بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar