ايرنا/ رئيس توسعه حل اختلاف استان خوزستان گفت: پرونده نزاع بين ۲ طايفه در اهواز که چهار کشته و ۱۶ زخمي برجا گذاشته بود با تلاش اعضاي شوراي حل اختلاف ويژه عشاير و معتمدان استان منتهي به صلح و سازش شد.

عليرضا باوي، رئيس توسعه حل اختلاف استان خوزستان بيان کرد: مهر سال ۱۳۹۹ نزاعي بين ۲ طايفه بر سر املاک رخ داد که متاسفانه منجر به کشته شدن چهار نفر و زخمي شدن ۱۶ نفر از ۲ طرف، و  در ادامه باعث تشديد اختلافات در بين اهالي منطقه شد.
وي افزود: با ورود اعضاي شوراي حل اختلاف ويژه عشاير و با استفاده از ظرفيت سران طوايف، معتمدان و بزرگان و برگزاري بيش از ۳۰ جلسه در اين يک سال با بزرگان و ريش سفيدان ۲ طرف انجام شد که خوشبختانه تلاش ها و زحمات اين عزيزان به نتايج مطلوبي رسيد و زمينه براي مصالحه بين اين ۲ طايفه فراهم شد.
رئيس توسعه حل اختلاف خوزستان ادامه داد: در آييني با حضور جمعي از مسوولان قضايي، انتظامي، اجرايي، اعضاي ستاد صبر و شوراي حل اختلاف ويژه عشاير، بزرگان، ريش سفيدان، معتمدان، سران طوايف استان، اين ۲ طايفه با تبادل رضايت نامه پس از يکسال با هم مصالحه کردند و هم قسم شدند که اختلافات و کدورت‌هاي بين هم را تبديل به دوستي و برادري کنند.
وي بيان کرد: با توجه به ظرفيت بسيار خوبي که استان در زمينه صلح و سازش دارد و همچنين با استفاده از ظرفيت معتمدان، مصلحان، سران عشاير، بزرگان و خيران در ۶ ماه نخست امسال ۳۲ پرونده با موضوع قتل، نزاع و درگيري در خوزستان منتهي به صلح و سازش شدند.
 
  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today