ایسنا/ مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: در پنج ماهه نخست امسال تعداد ازدواج ها در گلستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۹ درصد افزایش داشته است.

قاسمعلی برزمینی مدیرکل ورزش و جوانان گلستان عصر امروز(سه شنبه ۳۰ شهریور ماه) در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گلستان اظهار کرد: در پنج ماهه نخست امسال ۶۳۰۰ ازدواج در استان به ثبت رسید در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۵۲۸۲ مورد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در ۵ ماهه امسال ۱۵ هزار و ۳۷۴ زوج متقاضی دریافت وام ازدواج بودند که از این تعداد ۸ هزار و ۴۱۱ نفر وام دریافت کردند و مابقی در صف دریافت وام هستند.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان مبلغ پرداخت شده برای وام ازدواج را ۷۵۲ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: جوانانی که تاریخ ازدواج آنها از یکم فروردین سال ۱۳۹۷ به بعد است می‌توانند تا سقف ۷۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند. به پسر زیر ۲۵ سال و دختر زیر ۲۳ سال، ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
برزمینی با بیان اینکه میزان تسهیلات ازدواج برای خانواده شهدا و جانبازان دو برابر این مبلغ است، گفت: بازپرداخت وام ۷۰ تا ۱۰۰ میلیونی، ۱۰ ساله و وام ۵۰ میلیونی، ۷ ساله است.
وی بیان کرد: با همکاری جهاد دانشگاهی طرح مهارت آموزی سربازان و کارکنان وظیفه نیروهای مسلح برای بیش از ۶۰۰ نفر در استان اجرا شد.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today