ایرنا/ استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به مرزی بودن این استان استفاده از ظرفیت‌های مرزی آن در اولویت است و باید از این موقعیت در جهت ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه استفاده کنیم.

حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان، استانی مرزی بوده و طبیعی است که مهمترین موضوع در این منطقه استفاده از فرصت‌های فراوان این مرزهاست.
وی افزود: در حوزه مرزها در دو بخش می‌توانیم تسهیلگری کنیم یک بخش ظرفیت‌های داخل سیستان و بلوچستان و هماهنگی‌هایی که بخش صنعت، بازارچه و فرمانداری انجام می‌دهد.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: یک بخش دیگر هم که جزو اختیارات ما نبوده، ولی اینکه ما ساکت بنشینیم و هیچ‌کاری نکنیم قابل قبول نیست و باید تلاش کرده و این موضوعات را در هر دستگاه و حوزه خودش حل کنیم.
وی تصریح کرد: اگر سیستان و بلوچستان رونق پیدا کند کل کشور متنفع می‌شود زیرا بسیاری از کالاهایی که صادر می‌کنیم برای استان‌های دیگر است.
مدرس خیابانی با بیان اینکه توسعه منتج به امنیت خواهد شد، ابراز کرد: هر مرزی در دنیا که تبادل تجاری می‌کند موضوع امنیت آن بسیار دارای اهمیت است و اگر امنیت نباشد هیچ کار توسعه‌ای نمی‌توانیم بکنیم.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today