ایسنا/ شیعیان شهر ازمیر ترکیه از نمایش آیینی «تجلی حقیقت» که به همت هنرمندان بوشهری به مناسبت اربعین برگزار شد، استقبال کردند.

جواد معبودی فر، سرکنسول ایران در استانبول ترکیه با قدردانی از حضور گروه بین المللی فرهنگی و هنری هومهر در ازمیر اظهار کرد: ازمیر ایرانیان زیادی دارد و ما همیشه علاقه‌مند به ارائه خدمت به این ایرانیان در زمینه‌های مختلف از جمله آیین‌های فرهنگی و مذهبی بودیم.
وی افزود: در این زمینه امسال آیین عاشورا را در استانبول برگزار کردیم و تصمیم گرفتیم آیین ویژه اربعین در شهر ازمیر برگزار شود.
سرکنسول ایران در استانبول تصریح کرد: ویژه برنامه‌های طرح «تجلی حقیقت» گروه هومهر را در شهرهای مختلف آلمان و لهستان دیده بودم که اجرای بسیار خوبی بود و تصمیم گرفتیم برای اربعین امسال از گروه هومهر برای حضور در ازمیر دعوت کنیم.
معبودی فر با اشاره به حضور تماشاگرانی از کشور ترکیه هنگام اجرای برنامه این گروه، عنوان کرد: تماشاگران بسیار لذت بردند و دو هدیه‌ای که از طرف گروه هومهر به معاون شهردار و معاون استاندار ازمیر اهدا شد، آنان را شگفت زده کرد.
وی خاطرنشان کرد: ویژه برنامه‌های فرهنگی ما ادامه خواهد داشت و علاقه‌مند هستیم گروه هومهر را برای اجرا در استانبول دعوت کنیم.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar