ایرنا/ معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از راه اندازی ۶ سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی جدید تا پایان امسال در راه های ارتباطی این استان خبر داد.

حمیدرضا عبدی، معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از سامانه های هوشمند جاده مشگین‌شهر - پارس آباد گفت: این سامانه‌های هوشمند جدید در راه های ارتباطی گرمی - رضی، مشگین شهر -  اهر، پارس آباد - بیله سوار، فیروزآباد - خلخال و مشگین شهر - پارس آباد نصب و راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است، افزود: برای نصب و راه اندازی این ۶ سامانه هوشمند در جاده‌های استان اردبیل حدود ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.
او ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی و هوشمندسازی راه های ارتباطی استان را از اولویت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برشمرد.
عبدی با اشاره به فعالیت ۲۴ ساعته مرکز مدیریت راه‌ها و پاسخگویی به سامانه ۱۴۱ راهداری بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون مردم بیش از ۶ هزار بار با سامانه ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و در خصوص مسائل و مشکلات حوزه راهداری و حمل و نقل گزارش داده اند.
وی از رانندگان خواست علاوه بر رعایت فاصله طولی بویژه در فصول بارندگی و رعایت سرعت مطمئنه از هرگونه سبقت‌های غیرمجاز و تخلفات حادثه‌ساز در جاده‌ها پرهیز کنند تا شاهد وقوع حوادث ناگوار نباشیم.
وی شناسایی ناوگان باری با تناژ اضافی غیرمجاز و برداشت پلاک و سرعت خودروهای عبوری را از قابلیت‌های مهم سامانه توزین حین حرکت عنوان کرد و افزود: جاده‌های استان به این سیستم مجهز هستند.
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استا اردبیل با اشاره به فعال بودن ۱۵۰ سامانه هوشمند در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.
عبدی اضافه کرد: هم اکنون ۷۱ سامانه تردد شمار، ۴۱ دوربین نظارت تصویری، ۳۶ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت، ۲ سامانه توزین حین حرکت(WIM)  و ۲ تابلوی پیام متغییر در جاده‌های استان اردبیل فعال است.
وی ادامه داد: همچنین تابلوی پیام متغییر جاده اردبیل - آستارا تا ۲ ماه آینده به اتمام و به بهره برداری خواهد رسید.

 
  
  

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today