ایرنا/ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با اشاره به راه اندازی رصد خانه سرمایه اجتماعی در استان، گفت: با اعتمادسازی و تقویت سرمایه های اجتماعی در مواقع بحرانی می‌توان از ظرفیت این سرمایه ‌بی بدیل برای حل مشکلات و بحران‌های پیش آمده استفاده کرد.

مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین روز سه شنبه در نشست کمیته راهبری سرمایه اجتماعی استان قزوین که با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: تقویت سرمایه ‌اجتماعی موجب تسهیل در کنش‌های اجتماعی می‌شود.
وی اظهار داشت: شناسایی عوامل موثر در تقویت یا تضعیف سرمایه اجتماعی دارای اهمیت است.
بیدخام تصریح کرد : به طور کلی میزان سرمایه اجتماعی در هر گروه یا جامعه‌ای نشان دهنده میزان اعتماد افراد به یکدیگر است بنابراین باید تلاش کنیم تا اعتماد عمومی را در جامعه بین شهروندان افزایش دهیم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین همچنین با اشاره به راه اندازی کمیته راهبری سرمایه اجتماعی استان، اظهار کرد: این کمیته به منظور بررسی راهبردها و اهداف کمیته رصد سرمایه اجتماعی استان تشکیل شده است.
وی با اشاره به پژوهش انجام شده در خصوص سنجش سرمایه اجتماعی استان یادآور شد :مبنای تصمیمات این کمیته مبنتی بر پژوهش انجام شده توسط تیم پژوهشی دانشگاه امام ( ره) خواهد بود .
بیدخام با بیان اینکه این دبیرخانه به منظور رصد و پیمایش وضعیت موجود در دفتر اجتماعی استانداری تشکیل شده است،افزود: نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط از جمله آموزش و پرورش، بهزیستی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نیروی انتظامی و سازمان برنامه و بودجه استان در این کمیته عضو هستند و تعیین شاخص‌ها و اجرای پژوهش های علمی  بر عهده دانشگاه امام (ره) به عنوان متولی این حوزه است.
وی تصریح کرد: به منظور رصد مستمر وضعیت سرمایه اجتماعی در استان ، بررسی چالشها و ارایه راهکارهای ارتقای آن ، نشست های کمیته رصد به صورت مستمر و هر ماهه برگزار خواهد شد.


آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today