ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از تداوم روند کاهشی شیوع کرونا در استان خبر داد و گفت: این روند در هفته جاری از شتاب بهتری نسبت به هفته گذشته برخوردار شده است.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در حالی که در هفته گذشته روند کاهشی شیوع کرونا در استان کُند شده بود و در برخی روزها شمار بیماران بدحال بستری در بخش مراقبت‌های ویژه افزایش مختصری پیدا کرد، اما در هفته جاری روند کاهشی شتاب بیشتری به خود گرفت.
وی با بیان اینکه موج پنجم کرونا در استان هنوز به کف خود نرسیده است، بیان کرد: زمانی که شیوع کرونا در استان به کمترین میزان خود برسد و پس از آن به مدت ۲ هفته ثابت بماند می‌توان گفت که به کف موج رسیده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در ادامه از شناسایی ۱۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۳ بیمار بستری شدند و ۱۰۹ بیمار نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.
شیرانی همچنین از فوت سه بیمار مبتلا به کرونا در استان در شبانه‌روز گذشته خبر داد و افزود: بر این اساس مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به یک هزار و ۶۱۰ مورد رسید.
وی، تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان را ۲۹۹ نفر اعلام کرد و بیان داشت: از این تعداد ۳۵ بیمار با حال عمومی وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday