مهر/ معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور گفت: انتقال زندان تبریز به خارج از شهر و ساخت زندان جدید، نیاز به اهتمام و توجه ویژه از ناحیه مسئولان و مدیران استانی دارد.

سیدعبدالله مرتضوی، معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور به طرح انتقال زندان تبریز به خارج از شهر اشاره و اظهار کرد: طرح ساخت زندان جدید و انتقال زندان فعلی به خارج از شهر به عنوان یکی از الزامات و نیازهای جدی موضوع زندانبانی در آذربایجان شرقی است و باید در صدر اولویت‌های استان قرار گیرد و در همین جا از رئیس کل دادگستری استان درخواست داریم پیگیری ویژه‌ای را در جهت سرعت بخشیدن به امر داشته باشند.
وی با اشاره به فرسودگی و قدیمی بودن ساختمان و فضای فیزیکی زندان تبریز، ادامه داد: به رغم فرسوده و قدیمی بودن ساختمان زندان مرکزی تبریز و اسکان جمعیت کیفری قابل توجه در این محل، وضعیت زندان خوب است که نتیجه کارها و اقدامات بسیار خوبی است که در زندان مرکزی تبریز صورت گرفته است.
مرتضوی با تبیین اهداف این بازدید گفت: بازرسان سازمانی در معیت مسئولان اداره کل زندان‌های استان نحوه اجرای برنامه‌ها و تکالیف سازمانی و میزان تحقق اولویت‌های سازمانی را به صورت میدانی مورد بررسی قرار دادند.
معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور ادامه داد: زحمات و تلاش پرسنل و کارکنان زندان‌های استان به خصوص زندان مرکزی تبریز در این بازدید مشهود و قابل تقدیر است.
وی با اشاره به تعامل و همکاری خوب و سازنده سیستم زندانبانی استان با تشکیلات قضایی، اظهار کرد: با هماهنگی، هدایت و اشراف رئیس کل دادگستری استان وضعیت خوبی را در زندان مرکزی تبریز و زندان‌های استان شاهد هستیم، به طوری که در موضوع رسیدگی به وضعیت قضایی، تأمین بهداشت و درمان و رفاه حال مددجویان و اصلاح و بازپروری آنها برنامه‌های بسیار ویژه ای صورت گرفته است که امیدواریم با تداوم این اقدامات خوب و سازنده توسط همکاران زندان و حمایت و پشتیبانی مسئولین استانی این وضعیت خوب استمرار یافته و روز به روز ارتقا یابد.
معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور با یادآوری کمک به خانواده‌های زندانیان افزود: در موضوع بهبود وضعیت زندگی خانواده‌های زندانیان و اعطای کمک‌های معیشتی اقدامات و برنامه‌های خوبی با جلب مشارکت و مساعدت خیران به اجرا درآمده است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today