باشگاه خبرنگاران/ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم از بازداشت یک کار چاق کن پرونده‌های قضایی در این شهرستان خبر داد.

سیدجمال الدین طباطبایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم اظهار کرد: فردی از توابع این شهرستان که فاقد پروانه وکالت بوده با سوءاستفاده از اسامی کارکنان قضایی و همچنین معرفی خود به عنوان مامور حفاظت و اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی سعی بر فریب مراجعین داشته است.
او افزود: با گزارش‌های واصله و جمع آوری مستندات، فرد مورد نظر به اتهام اعمال نفوذ بر خلاف حق و جعل در آرای قضایی دستگیر و روانه زندان شد.
دادستان عمومی و انقلاب خاتم یکی از وظایف اصلی دستگاه قضایی را برخورد با مفاسد و دلالان دانست و تصریح کرد: برخورد با متخلفین و کارچاق کن‌ها در دستگاه قضا با جدیت تمام دنبال شده، زیرا علاوه بر مبارزه با فساد و دلال گری، افزایش اعتماد عمومی را نیز به دنبال دارد.
طباطبایی با هشدار به دلالان، متخلفین و کارچاق کن‌ها، عنوان کرد: دادستانی با افرادی که قصد منحرف کردن مسیر قانونی پرونده‌ها در محاکم قضایی را داشته باشند بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد کرد.
دادستان خاتم ابراز کرد: توسعه و گسترش نظارت‌ها بر زیر مجموعه‌های دستگاه قضایی، محیطی سالم و امن را برای تمامی کارکنان و مراجعین به دستگاه قضا را فراهم می‌آورد.


 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today