فارس/ معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: با اولویت اعلام‌شده، کارکنان بهداشتی تزریق واکسن آنفلوانزا در اسفراین آغاز شد.

نادر نیک پرست، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه طبق دستورالعمل واکسن آنفولانزا وزارت بهداشت تزریق این نوع واکسن در اسفراین آغازشده است، اظهار کرد: با اولویت اعلام‌شده، کارکنان بهداشتی، درمانی، خدمات و انتظامات شاغل در بیمارستان امام خمینی(ره) اسفراین با همکاری معاونت درمان علیه ویروس آنفولانزا واکسینه شدند.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح ۳ روز متوالی گروه‌های واکسیناسیون در بیمارستان مستقر و افراد را واکسینه کردند، افزود: مابقی همکاران حوزه درمانی که تاکنون این واکسن را دریافت نکرده‌اند می‌توانند به مرکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: علاوه بر گروه‌های درمانی بیماران دیالیزی و هموفیلی نیز واکسن آنفلوانزا را دریافت کردند و گروه مادران باردار نیز در مسیر واکسینه شدن هستند.
نیک‌پرست بابیان اینکه واکسن آنفلوانزا ویژه گروه‌های هدف به‌صورت رایگان تزریق می‌شود، افزود: برای دیگر افراد متقاضی واکسن به‌صورت محدود در داروخانه‌ها سطح شهر موجود است.
وی با توصیه به اینکه بهتر است بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوانزا یک هفته فاصله باشد از مردم خواست تا قبل از رسیدن سرما این واکسن را تزریق کنند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today