ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد با فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به ۹۷۲ نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: از مجموع ۱۴۶ بیمار بستری در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد  ۱۱۹ بیمار مبتلای قطعی و ۱۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانها خدمات درمانی دریافت می کنند.
وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون ۷۵ هزار و ۵۵۰ بیمار بهبود یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: امروز ۴۸۰ نمونه پی سی آر از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت دریافت شد که حدود ۴۰ درصد موارد مثبت بودند بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌ بویراحمد بوده است.
یزدان پناه از مردم خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفرهای غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرامستان ها، بوستان‌ها و بازار خودداری کنند.
وی گفت: کسانی که تاکنون واکسن نزده اند هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون استان مراجعه کنند تا چنانچه گرفتار کرونا شوند شدت بیماری در آن‌ها کمتر، احتمال بستری کاهش یافته و مرگ‌ومیر کرونا در استان به حداقل برسد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today