مهر/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اشاره به هزینه های سنگین تولید آب شرب در استان، گفت: این شرکت از مشترکان ۵۰ میلیارد تومان طلب دارد که نام برخی ادارات در بین بدهکاران است.

غلام حسین ساقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار کرد: در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از مشترکان بیش از ۵۰ میلیارد تومان طلب دارد که عدم پرداخت این مبلغ باعث سخت شدن خدمت رسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد از مشترکین خوش حساب بوده و در موعد مقرر بدهی خود را واریز می‌کنند اما از ۵۰ درصد دیگر مشترکان تقاضا داریم با پرداخت به موقع صورت حساب خود به جمع مشترکان خوش حساب بپیوندند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی افزود: نام برخی ادارات و ارگان‌ها نیز در بین بدهکاران به چشم می‌خورد.
ساقی در ادامه با اشاره به هزینه‌های بالای تولید آب شرب، گفت: قیمت تمام شده ی هر متر مکعب آب شرب در سال ۹۹ حدود دو هزار تومان بود اما بخش خانگی تنها ۳۱ درصد این مبلغ را پرداخت می‌کند.
وی بیان کرد: آب شرب مصرفی مشترکین شهرها و روستاهای خراسان شمالی از ۳ سد، ۳ واحد تصفیه‌خانه آب، ۴۲۴ حلقه چاه، ۱۹۸ دهنه چشمه و ۱۲ رشته قنات تأمین می‌شود و هزینه‌های مربوط به تأمین، تصفیه، انتقال و توزیع آب شرب بسیار بالاست.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: ۵۲ درصد مشترکین کمتر از الگوی آب مصرف می‌کنند و متوسط بهای فروش هر مترمکعب برای مشترکین تا الگوی مصرف حدود ۳۱۲ تومان است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today