ایرنا/ رئیس زندان مهاباد گفت: ندامتگاه این شهرستان به عنوان نخستین زندان آذربایجان غربی به سیستم ملاقات الکترونیک مجهز شده است.

بایرام شهبازی، رئیس زندان مهاباد اظهار کرد: هم اکنون امکان برقراری ملاقات الکترونیکی در زندان این شهرستان فراهم شده و به محض دریافت مجوز از دستگاه قضایی خانواده زندانیان می توانند از این فرصت برای دیدار غیرحضوری استفاده کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر دو سیستم با امکانات کامل برای برقراری این نوع ارتباط مهیا شده و یک سیستم دیگر نیز در حال تجهیز و راه اندازی است.
رییس زندان مهاباد اظهار داشت: خانواده زندانیان برای استفاده از این نوع ملاقات که دارای مزیت های زیادی است باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه و درخواست خود را برای دیدار محرمانه با زندانی خود داشته باشند.
شهبازی، حفظ کرامت خانواده‌ها و جلوگیری از حضور غیر ضروری آنان در زندان‌ها را از اهداف بهره‌گیری از امکان ارتباط الکترونیکی ملاقات دانست و افزود: طرح ملاقات مجازی زندانیان با خانواده‌هایشان با همکاری مشترک سازمان زندان‌ها و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان اجرا شده است.
وی همچنین از افتتاح دفتر خدمات قضایی در داخل زندان مهاباد خبر داد و گفت: با افتتاح این مرکز، زندانیان به راحتی می توانند خدمات قضایی خود را در داخل زندان برای تسریع در روند پیگیری پرونده خود انجام دهند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today