ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه در شهرهای خدابنده، خرم دره و ابهر زمین دولتی نداریم در زمان حاضر متقاضیان مسکن در این شهرها به سامانه جهش تولید مسکن دسترسی ندارند.

مسعود بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار کرد: در زمان حاضر افراد فاقد مسکن در شهرهای زنجان، آببر، ماهنشان،  سلطانیه، چورزق، هیدج،  صائین قلعه، گرماب، زرین رود و سجاس می توانند با داشتن شرایط لازم در سامانهsaman.mrud.ir saman.mrud.ir ثبت نام کنند.
وی خاطرنشان کرد : شرایط ثبت نام در سامانه "سمن مسکن" همانند طرح اقدام ملی است و متقاضیان باید چهار شرط مندرج در قانون را داشته باشند داشتن فرم "ج سبز"، نداشتن مالکیت خصوصی ملک، تاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شرایط مهم متقاضیان برای ثبت نام محسوب می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: محدودیتی برای ثبت نام از سوی اداره کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام نشده است.
بیات منش ادامه داد: از ۲۸ مهرماه سال ثبت نام در جهش تولید مسکن شروع شده و نیازی به عجله متقاضیان برای ورود به سامانه نیست چرا که یک ماه فرصت برای ثبت نام افراد فاقد مسکن پیش بینی شده است.
وی تاکید کرد: برای تامین زمین برای اجرای طرح جهش تولید مسکن در شهرهای ابهر، خرم دره و خدابنده با اداره کل اوقاف و امور خیریه  و سایر دستگاه های دولتی توافق کرده ایم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: طی در روزهای آینده ثبت نام برای متقاضیان مسکن در این شهرها فراهم خواهد شد.
بیات منش اظهار کرد: شرایط ثبت نام در سامانه «سمن مسکن» همانند طرح اقدام ملی است، ابراز داشت: متقاضیان باید چهار شرط مندرج در قانون را داشته باشند داشتن فرم «ج سبز» نداشتن مالکیت خصوصی ملک، تاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن از شروط اصلی برای ثبت نام متقاضیان است و در اجرای این طرح هم همانند طرح اقدام ملی مسکن از قانون تبعیت می‌شود.
وی افزود: بر اساس تفاهم نامه‌ای که با بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی درحال انعقاد است، تسهیلات چهار میلیارد ریالی با بازپرداخت بلندمدت به متقاضیان پرداخت خواهد شد که در حال حاضر مصوبه‌ ای ازسوی وزارتخانه واصل نشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: در این راستا برای ایجاد توازن با لحاظ برخورداری مردم از فضاهای عمومی و اجتماعی شهری که حق آنها به شمار می رود در این طرح ویژه دیده شده و در اجرای قانون جهش تولید مسکن و نهضت ملی مسکن به سرانه فضاهای عمومی تاکید شده است.ی
بیات منش افزود: علاوه بر سرانه فضاهای عمومی  به کیفیت معماری واحدهای مسکونی نیز ویژه توجه شده است و سرانه فضاهای عمومی شهری در برنامه‌ها لحاظ شده که تحقق این مهم موجب تمایل و تقاضای مردم برای سکونت در واحدهای احداثی می شود.
وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک غرب شهر زنجان بیشترین تقاضا برای سکونت را خواهد داشت، چرا که احداث بزرگراه در شمال زنجان در دستور کار قرار دارد و دسترسی ارتباطی، حمل و نقل، مسائل ترافیکی و سفرهای داخل شهر برای انتخاب محل سکونت مردم کمک خواهد کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: متراژ زمین‌ها در طرح جهش تولید مسکن مشخص شده و واحدهای مسکونی با مساحت ناخالص تا ۱۳۵ مترمربع پیش بینی شده است که بامشاعات شامل پارکینگ، فضای تردد و راه پله و غیره احداث خواهد شد.

 
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today