سلام نو/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۶۹۴۳ نفر رسیده است.

دکتر «سیدروح اله حسینی»، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس بیان داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۵۳۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۲۴ هزار و ۴۰۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۱۵ هزار و ۷۷۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۹ هزار و ۸۸۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۷۴ هزار و ۲۹۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با اعلام بستری ۲۰۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علایم را هم اکنون در بیمارستان های استان نیز، هزار و ۵۶۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۹۴۳ نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۶۰ هزار و ۷۵۱ نفر از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با بیان اینکه مدافعان سلامت به صورت شبانه روزی در حال ارایه خدمات به مراجعان هستند، از مردم خواست تا در راستای حمایت از آنان و تامین سلامت جامعه، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online