ایرنا/ فرماندار تهران گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مناطق کشور از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت زرد قرار گرفته است، افراد فقط برای ورود به ۲۲ شهر با وضعیت نارنجی، نیاز به دریافت مجوز تردد از این فرمانداری دارند.

عیسی فرهادی فرماندار تهران اظهار کرد: افراد برای ورود به شهرستان های اشنویه، پیرانشهر (آذربایجان غربی)، چرداول (ایلام)، بیرجند، طبس، فردوس (خراسان جنوبی)، بردسکن، گناباد (خراسان رضوی)، طارم (زنجان)، دامغان، شاهرود (سمنان)، زابل (سیستان و بلوچستان)، ممسنی (فارس)، زرند، سیرجان، شهربابک (کرمان)، کهگیلویه (کهگیلویه و بویر احمد)، پلدختر (لرستان)، بافق، بهاباد، خاتم، مهریز (یزد) که در وضعیت نارنجی قرار دارند باید از فرمانداری تهران مجوز تردد دریافت کنند.
وی اظهار داشت: مردم می‌توانند به نشانی taradodtehran.com مراجعه کرده و برای دریافت مجوز تردد در شهرهای نارنجی ثبت نام کنند.
فرهادی ادامه داد: ورود خودروها به سایر مناطق و شهرهای کشور با وضعیت زرد و آبی بدون نیاز به دریافت مجوز امکانپذیر است.
ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اولین بار در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و در۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس اعلام شد.
همچنین مجموع بیماران کووید ۱۹ تاکنون در کشور به ۶ میلیون و ۹۷ هزار و ۶۷۲ نفر و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۹ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است و ۵ میلیون ۸۲۰ هزار و ۶۵۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
افزون بر این، تاکنون ۵۷ میلیون و ۶۱ هزار و ۶۰۶ نفر دُز اول، ۴۵ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۷۷۱ نفر دُز دوم و ۸۶۴ هزار و ۹۹۲ نفر دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۳۶۹ دُز رسید.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran