باشگاه خبرنگاران/ معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اختصاص سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت توت فرنگی گفت: این استان از لحاظ سطح زیر کشت و تولید رتبه نخست را در کشور دارد.

صالح احمدی، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: کردستان در تولید و سطح زیرکشت توت فرنگی رتبه نخست کشور را دارد، اما هنوز زنجیره تولید این محصول در استان تکمیل نشده و مصرف تازه خوری آن هم همچنان در اولویت است و این موارد باعث شده که هنوز شرایط تشکیل خوشه کسب و کار آن مهیا نشده باشد.
وی افزود: سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی کردستان به کشت توت فرنگی اختصاص دارد و سالانه ۶۵ هزار تن محصول در آن تولید می‌شود بنابراین از لحاظ سطح زیر کشت و هم تولید رتبه نخست را در کشور دارد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: توت فرنگی یکی از محصولاتی است که برند کردستان شده و در سراسر کشور آن را با نام این استان می‌شناسند به گونه‌ای که حتی برخی استان‌های دیگر تولیدکننده این محصول هم آن را با برند کردستان عرضه می‌کنند.
احمدی گفت: توت فرنگی در کردستان تنها مختص فصل بهار نیست و علاوه بر توت فرنگی بهاره، توت فرنگی پاییزه و گلخانه‌ای نیز برداشت می‌شود، البته برداشت توت فرنگی در پاییز به مدیریت مزرعه بستگی دارد و علاوه بر آن استفاده از ارقام مناسب هم در تولید این محصول در پاییز تاثیرگذار است و برخی از ارقام توت فرنگی همچون «سلوا» استعداد گل دهی در پاییز را هم دارد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online