ایرنا/ از آغاز طرح واکسیناسیون همگانی علیه کرونا در استان اردبیل تاکنون، بیش از ۷۵ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال این استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این باره گفت: تزریق دُز اول واکسن کرونا در استان اردبیل نیز از ۹۱ درصد جمعیت هدف بالای ۱۲ سال عبور کرده و این استان در ردیف سه استان نخست کشور در این زمنیه قرار گرفته است.
وی بیان کرد: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون در مجموع یک میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۱۴ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اضافه کرد: تاکنون ۸۸۹ هزار و ۷۱۱ دُز واکسن نوبت اول و ۷۳۵ هزار و ۹۷۵ دُز واکسن نوبت دوم در این استان تزریق شده است.
وی همچنین گفت: به رغم افزایش سرعت و امکان واکسیناسیون در سطح استان اردبیل با اختصاص محموله‌های پرتعداد واکسن کرونا، استقبال مردمی از واکسیناسیون در روزهای اخیر کاهش یافته است.
حبیب‌زاده از تزریق دُز سوم برای ۱۵ هزار و ۸۲۸ نفر از واجدان شرایط در استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم با ادامه همین روند، تا آخر همین ماه، تمام گروه‌های سنی علیه کرونا واکسینه شوند.
وی تاکید کرد: حتی افرادی که ۲ دُز واکسن کرونا زده‌اند و ۲ هفته از زمان واکسیناسیون آنها گذشته است، باید ماسک زده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند چون واکسیناسیون باعث پیشگیری از ابتلا نمی‌‍‌شود و تنها در پیشگیری از مرگ و میر موثر است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today