فارس/ رئیس کمسیون امنیت‌ ملی مجلس با بیان اینکه ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم با ساختاری جدید و کارآمدتر به‌ کار خود ادامه خواهد داد، گفت: رئیس جمهور گفته است که تمام توان دولت سیزدهم را برای دریاچه ارومیه به‌کار خواهد گرفت؛ ولی نباید به کار نمایشی و سیاسی‌بازی تبدیل شود.

وحید جلال زاده، رئیس کمسیون امنیت‌ ملی مجلس در خصوص اهمیت موضوع احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: موضوع احیای دریاچه ارومیه از یک مطالبه منطقه‌ای و محلی به یک مطالبه ملی تبدیل شده است و بسیاری از دغدغه‌مندان، موضوع و پرونده احیای دریاچه ارومیه را پیگیری می‌کنند؛ امروز کمتر جلسه پیدا می‌شود که به موضوع دریاچه پرداخته نشود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم در مجلس پیگیر موضوع احیای دریاچه ارومیه هستند، ادامه داد: ما به عنوان نمایندگان مردم پیگیر موضوع دریاچه ارومیه هستیم؛ بنده به خاطر اینکه موضوع احیای دریاچه ارومیه در دستور کار دولت سیزدهم بگیرد به رئیس جمهور نامه نوشتم و رئیس جمهور این موضوع را به معاون اول خود پی‌نوشت کردند که پرونده احیای دریاچه ارومیه را با جدیت پیگیری کنند.
این مقام مسئول بیان کرد: رئیس جمهور در جلسه مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌غربی و شرقی گفت که تمام توان دولت سیزدهم را برای دریاچه ارومیه بکار خواهد گرفت ولی تاکید کرد نباید موضوع دریاچه ارومیه به کار نمایشی و سیاسی بازی تبدیل شود.
جلال‌زاده افزود: باید به موضوعات میزان آب‌های بین حوزه‌ای دریاچه ارومیه توجه داشته باشیم و دقت کنیم که نیاز زیست محیطی دریاچه ارومیه چقدر است؛ بنده در جلسه امروز توجه معاون اول رئیس جمهور را به 3 حوزه آبریز دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و کردستان جلب کردم و اشاره‌ای هم به تصویه خانه موجود در این حوزه های آبریز کردم که می توانند پسآب خود را به دریاچه ارومیه انتقال دهند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مسئولیت احیای دریاچه ارومیه برعهده دولت سیزدهم است و امیداوریم این دولت کارنامه درخشانی از مسئله دریاچه ارومیه داشته باشد.
این مقام مسئول به اشاره به سفرهای آیت‌الله رئیسی به استان‌ها، گفت: با سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان‌ غربی موضوع و پرونده دریاچه ارومیه را مطالبه خواهیم کرد.
وی در پایان، افتتاح تونل انتقال آب از سد کانی سیب را اتفاقی بزرگ برای دریاچه ارومیه قلمداد کرد و گفت: مردم مطمئن باشند ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه با ساختاری جدید و کارآمدتر در دولت سیزدهم به‌کار خود ادامه خواهد داد و دولت سیزدهم و شخص آقای رئیسی مصمم به احیای دریاچه ارومیه هستند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today