تسنیم/ سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان با حضور مسئولان کشوری و استانی رسماً معرفی شد.

آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان بعدازظهر امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد سنندج برگزار شد.
محمد رضایی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان در این مراسم اظهار داشت: در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی کردستان موانع و الگوهای درون سازمان و برون سازمانی برای آن قابل تصور است.
وی با بیان اینکه امروز به زمین مسطح برای هم‌تراز شدن عرصه‌های فناوری در دنیا نیازمندیم، گفت: دانشگاه آزاد با یک رویکرد قوی و با ظرفیت‌های خود به سمت پیشرفت و هم‌ترازی حرکت کند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: مدیریت دانشگاه آزاد باید از شهریه مایه‌محوری به سمت ایجاد اشتغال و دانش‌افزایی حرکت کند.
جهانشیر امینی، رئیس سابق دانشگاه آزاد کردستان نیز در این مراسم گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما در دانشگاه آزاد کردستان حفظ کلیات دانشگاه از لحاظ پژوهش، دانش و فرهنگ بود.
وی با بیان اینکه حفظ روحیه انقلابی دانشگاه و شکل‌گیری همگرایی در انجام کارها از اهم اهداف دانشگاه بوده است، گفت: بعد از شیوع کرونا میانگین تشکیل کلاس‌ها بیش از 90درصد و حضور دانشجویان در دانشگاه آزاد بیش از 95درصد بوده است.
رئیس سابق دانشگاه آزاد کردستان بیان کرد: باوجود اینکه دانشگاه آزاد با چالش بسیار مهم مالی روبه‌رو است اما با این وجود دانشگاه بدهی آنچنانی ندارد.
امینی با ذکر اینکه اعتبار دانشگاه به نظم و شاخص‌هایی بوده که برای آن تعریف شده است، یادآور شد: گاهی از بالا دست نکاتی به دانشگاه آزاد دیکته می‌شود که انتظار می‌رود اختیارات بیشتری به مراکز استانی داده شود.

طرح‌های پژوهشی به دانشگاه آزاد اختصاص یابد  
امید ورزنده، رئیس مرکز تحقیقات کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه بی‌گمان یکی از منابع ارزشمند و قابل توجه است که می‌تواند راه را برای توسعه پایدار هموار کند چراکه بین دانشگاه و توسعه هم‌سویی خاصی وجود دارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد کردستان ادامه داد: یکی از منابعی که دانشگاه آزاد در راستای توسعه پایدار می‌تواند استفاده کند اختصاص طرح‌های پژوهشی به دانشگاه آزاد است تا از توان و ظرفیت هیئت علمی دانشگاه آزاد نیز پرده‌برداری شود.
ورزنده عنوان کرد: معتقدم که زیر بنای توسعه همه جانبه، توسعه فرهنگی است که امید می‌رود مسئولان در این راستا همت کنند.
در پایان این مراسم «قباد میمنت‌آبادی» رسماً به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان معرفی و از خدمات «جهانشیر امینی» رئیس سابق این دانشگاه تکریم شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online