فارس/ رئیس ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری گفت: نماز باران روز 26 آذرماه در امام‌زاده سلطان سبزه پوش غرب شهرکرد به امامت امام جمعه موقت شهرکرد قرائت خواهد شد.

حجت الاسلام محمد کریمی، رئیس ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری از برگزاری نماز باران در غرب شهرکرد خبر داد و گفت: نماز باران روز ۲۶ آذرماه در امام‌زاده سلطان سبزه‌پوش غرب شهرکرد به امامت امام جمعه موقت شهرکرد اقامه خواهد شد.
وی با بیان اینکه ساعت برگزاری نماز ۹ صبح است، افزود: روزه گرفتن روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه، غسل، استغفار، توبه و ادای حق‌الناس از آداب نماز است و انجام این اعمال و همراه کردن سالمندان و کودکان در این نماز تضرع و خشوع بندگان را بیشتر می‌کند.
رئیس ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری ادامه داد: یکی از مصادیق پذیرش دعا، استغفار دسته‌جمعی و توبه است که دعا برای نماز باران یکی از این روش‌ها است که موظف هستیم در زمان خشکسالی و گرفتاری بخوانیم.
کریمی با اشاره به اینکه در طول تاریخ ائمه و علما نیز این دعا را خوانده‌اند، بیان کرد: قرائت این نماز توسط پیامبر(ص) اکرم، امام رضا(ع) و آیت‌الله خوانساری در قم نشان‌دهنده این است که در زمان گرفتاری به سمت و سویی حرکت کنیم که برکت خداوند شامل حالمان شود.
وی اظهار کرد: این نماز باید زیر سقف آسمان و به جماعت خوانده شود و هرچه حالت خضوع و خشوع بیشتر در چهره مردم نمایان باشد تاثیر بیشتری خواهد داشت البته خواندن این نماز بدان معنا نیست که بلافاصله بعد از نماز باران ببارد.
رئیس ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری ادامه داد: گاهی سؤال می‌شود که آیا دعاهای ما استجابت می‌شود؟ که باید گفت این نماز در واقع یک دعای دسته‌جمعی است تا لطف و رحمت الهی شامل حال ما شود که نباید به یک زمان خاص خلاصه شود بلکه باید استمرار داشته باشد که هرچه این تضرع بیشتر باشد اثرگذارتر است.
کریمی بیان کرد: در آیه ۴۲ سوره انعام قرآن کریم نیز به پناه بردن به خداوند در زمان گرفتاری سفارش شده است که وظیفه ما این است در این مواقع به سمت پروردگار قدم برداریم تا خداوند نیز رحمت و باران الهی را شامل حال ما کند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday