نماد آخرین خبر

کاهش بستری‌های بخش آی‌سی‌یو کرونا در آذربایجان‌غربی

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کاهش بستری‌های بخش آی‌سی‌یو کرونا در آذربایجان‌غربی

ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی آذربایجان غربی گفت: هم‌اینک ۸۴ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش‌های آی‌سی‌یو مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌ ویژه قرار دارند که حدود ۲۷ نفر کمتر از حدود ۲۰ روز گذشته است.

محمدامین ولیزاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: هم‌اینک ۸۴ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش‌های آی‌سی‌یو مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌ ویژه قرار دارند که حدود ۲۷ نفر کمتر از حدود ۲۰ روز گذشته است.

وی افزود: این آمار نشان دهنده روند کاهشی ایجاد شده در شیوع کروناست که امیدواریم با همراهی مردم، افزایش واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی تداوم یابد.
وی اضافه کرد: البته شیوع سویه اومیکرون در دنیا نگران کننده است و امیدواریم بتوانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی، از شیوع آن در استان جلوگیری کنیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۳۴ نفر تحت دستگاه ونتیلاتور قرار داشته و با کمک این دستگاه تنفس می کنند که البته در این خصوص شاهد افزایش 5 نفری نسبت به ۲۰ روز گذشته بوده ایم.
ولیزاده با اشاره به ابتلای ۵۹ نفر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان اظهار کرد: از این تعداد ۵۱ نفر در مراکز درمانی بستری شده اند که امیدواریم این روند کاهشی بستری ادامه دار باشد.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۰۶ نفر به خاطر سندرم حاد تنفسی در استان بستری هستند که جزء کمترین ارقام طی 1.5 سال گذشته است.
وی با اشاره به فوت یک نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی و در شهرستان شاهین دژ افزود: کل فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به 7252 نفر رسید.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today