logo

ترجمه زیارتنامه حضرت معصومه(س) به ۷ زبان پرمخاطب رونمایی شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
ترجمه زیارتنامه حضرت معصومه(س) به ۷ زبان پرمخاطب رونمایی شد

تسنیم/ ترجمه زیارت نامه حضرت معصومه(س) به هفت زبان پر مخاطب ترجمه و طی مراسمی با حضور آیت الله سعیدی تولیت حرم کریمه اهل بیت(س) رونمایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی، معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت اظهار کرد: در مبادی ورودی حرم مطهر خادمان در صورت مراجعه زائر غیر ایرانی با بخش بین‌الملل هماهنگ می‌شوند و بخش بین الملل با فرستادن یک مترجم زائران غیر ایرانی را راهنمایی و همراهی می‌کند.
همچنین حجت الاسلام قاسمی مدیر مرکز آفرینش‌های هنری آستان مقدس فاطمی در این مراسم با اشاره به اینکه ترجمه زیارت‌نامه حضرت معصومه(س) به زبان‌های پرمخاطب در دستور کار پژوهشکده این آستان قرار گرفت، افزود: حدود 20 زبان به عنوان هدف اول ترسیم شد و در فرصت کمی با استقبال پژوهشگران عرصه بین‌الملل، ترجمه های اولیه انجام شد و در نهایت 7 زبان انگلیسی، تایی، ژاپنی، فرانسوی، اردو، ترکی آذری و اسپانیولی آماده شد و پس از اخذ مجوز های لازم به چاپ رسید.
مدیر مرکز آفرینش‌های هنری آستان مقدس فاطمی ادامه داد: ترجمه زیارت‌نامه بانوی کرامت به 17 زبان دیگر هم مقدماتش فراهم شده و در حال تکمیل است تا برای تمام زبان‌ها زیارت‌نامه تهیه شود و در حرم مطهر در اختیار زائران قرار گیرد.
وی گفت: بخشی از زندگینامه حضرت معصومه(س) به همراه شرح زیارتنامه هم آماده شده و پس از اتمام ترجمه در چاپ‌های بعدی به این زیارت‌نامه اضافه می‌شود.
سدی از مترجمان زیارت نامه حضرت معصومه(س) نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: ترجمه زیارت‌نامه حضرت معصومه(س) یکی از دستاوردهای بخش بین‌الملل حرم مطهر است، موارد استفاده از ترجمه زیارت‌نامه باید متنوع دیده شود، به ویژه برای ترویج زیارت از راه دور و زیارت مجازی این ترجمه می‌تواند در سایت در دسترس قرار بگیرد تا زائران غیر ایرانی بتوانند از راه دور از این آثار استفاده کنند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday