ایرنا/ استاندار یزد با بیان اینکه حمایت از سرمایه گذاری در تولید کالاهای اساسی در دستور کار استان است گفت: تغییر نرخ نان نداریم و یارانه آن به نانواها پرداخت می شود.

مهران فاطمی، استاندار یزد در حاشیه بازدید از کارخانه آرد روشن یزد که پیرو سلسله بازدیدهای میدانی در جهت اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها انجام شد، گندم را یکی از کالاهای اساسی و استراتژیک در بحث امنیت غذایی دانست و گفت: خوشبختانه هیچ مشکلی در زمینه تامین و توزیع آرد و سایر کالاهای اساسی در استان وجود ندارد و به محض اطلاع از کمبود کالایی در یکی از مراکز، بلافاصله کارگروه تنظیم بازار استان ورود کرده و مشکل پیگیری و تا حصول نتیجه دنبال می شود.
وی در ادامه با اشاره به ابهامات موجود در زمینه نرخ نان، خاطرنشان کرد: طبق طرح اعلام شده دولت، عموم مردم نان را بدون هیچ تغییر نرخی و با همان قیمت قبلی خریداری می کنند و یارانه نان به نانوایان پرداخت می شود.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش کارخانه آرد روشن را یکی مجموعه های بسیار خوب و الگویی در سطح کشور خواند و افزود: وجود واحدهای مرتبط با کالاهای اساسی در استان سبب مدیریت و کنترل هر چه بهتر بازار استان می شود در مقابل ما نیز تمام اهتمام خود را جهت حمایت از این واحد و ارائه خدمات با حداکثر ظرفیت، بکار خواهیم بست.
فاطمی با بیان اینکه سیاستگذاری شورای آرد و نان بر مبنای ایجاد فضای رقابتی در این عرصه قرار گیرد، تصریح کرد: بحث هدفمندسازی یارانه ها مبتنی بر رقابت است چراکه دریافت کالای ارزان و با کیفیت حق مردم است.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today