ایرنا/ رئیس پلیس آگاهی استان سمنان گفت: ۵۵ باند سرقت سال ۱۴۰۰ با تلاش پلیس در استان سمنان شناسایی شد و هشت درصد پرونده‌های سرقت نیز با دستگیری اعضای این تعداد باند سرقت کشف شد.

سرهنگ رضا بینقی، رئیس پلیس آگاهی استان سمنان ابراز کرد: ۵۵ باند سرقت سال ۱۴۰۰ با تلاش پلیس در استان سمنان شناسایی شد و هشت درصد پرونده‌های سرقت نیز با دستگیری اعضای این تعداد باند سرقت کشف شد.
وی افزود: اعضای باند سارقان دستگیر شده در استان سمنان غیر بومی بودند.
رئیس پلیس آگاهی استان سمنان ادامه داد: سال ۱۴۰۰  حدود پنج درصد دستگیرشدگان در حوزه‌های مختلف مانند معتادان، قاچاقچیان و مفاسد اجتماعی زن‌ و بقیه مرد بوند.
بینقی تصریح کرد: سه‌ هزار و ۲۰  سارق سال گذشته با کار تخصصی، اطلاعاتی و با تلاش‌شبانه‌روزی و هوشیاری پلیس به منظور تامین امنیت جامعه در استان دستگیر شدند.
وی یادآور شد: پلیس با تمام توان به دنبال ارتقای امنیت جامعه است، اما در زمینه پیشگیری از وقوع سرقت ضرورت دارد آحاد جامعه هوشیار باشند و با رعایت نکات ایمنی و حفاظت فیزیکی به پلیس کمک کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان سمنان تاکید کرد: شهروندان با رعایت نکات ایمنی و حفاظتی از وسایل نقیله و اموال خود مراقبت کنند تا سارقان امکان دست‌درازی نداشته باشند و همچنین به پلیس در تامین امنیت جامعه کمک کنند.
بینقی یادآور شد: افزایش ضریب امنیتی درهای ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل، پارک خودرو و موتورسیکلت در پارکینگ، اطمینان از قفل بودن درهای خودرو و موتور سیکلت و نگهداری اشیا گرانبها در صندوق امانات بانک از جمله اقدام‌های مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.
وی گفت: سرقت‌ احساس امنیت در جامعه را نشانه می‌گیرد و لازمه مقابله با این جرم جدی گرفتن توصیه‌های پلیس و رعایت نکات امنیتی است.
مجموع پرونده‌های تشکیل شده مربوط به سرقت در استان سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۱۳۹۹ افزایش ۲ درصدی و کشف پرونده‌های مربوط به سرقت نیز افزایش یک درصدی داشت.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today